Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ovuláció napján az óvszer...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Blonde86 kérdése:

Ovuláció napján az óvszer kiszakadt.48órán belül ambulancián felírták az Escapelle tablettát. A gyógyszerész mondta,most vegyem be,adott egy pohár vizet is hozzá. És most olvasom,nyelvre kellett volna helyezni.Hatásos a gyógyszer?

Figyelt kérdés
U.i: időpontom van spirál felhelyezésére,az óvszert kiegészítő fogamzásgátlóként használtuk. Mérges vagyok magamra amiért a betegtajekoztatót nem olvastam el. 37éves 1gyermekes anya vagyok.

2022. aug. 23. 20:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A "nyelvre kellett helyezni" alatt nem a tablettára gondoltak.
2022. aug. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólást. Jelenleg egy tablettáról beszélünk kedves anonim hozzászóló. ( Remélem érzed az iróniát és a kérdésem fontosságát mérlegeld, ne indulj ki magadból!!! )
2022. aug. 23. 20:52
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

#2

Igazad van, és ha már ilyen gyökér voltam akkor utánanéztem. Nem találtam semmit az Escapelle tablettáról, de általánosan ezt írják:

Nyelvalatti a tabletta vagy szublingvális film (vékony lap): Ne vágja, rágja vagy nyelje le a tablettákat. A tabletták nem hatnak, ha rágják vagy lenyelik, és elvonási tüneteket okozhatnak .


Ha a beteg lenyeli a tablettát vagy az éppen csak kioldódott hatóanyagot, a szublingvális adagolási mód előnyei elvesznek.


Lenyelés esetén 10%-a hasznosul.

2022. aug. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is lenyeltem egyből, pedig előtte elolvastam a tájékoztatót, de ez elkerülte a figyelmem. Ugyanígy ovuláció közvetlen közelében voltam. Követem a ciklusom hőmérőzéssel, esti bevételt követően reggelre a benne lévő progeszteron megemelte a hőmet, tehát hatásos volt így is.
2022. aug. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Én már 9 éve vettem be, es azonnal lenyeltem. Azota már rájöttem hogy igazából tök felesleges volt, mert menszesz előtt voltam. De így is évekre szétb@szta a szervezetem, pontosabban nem tudok másra gondolni hogy mitől volt ami volt.


Amúgy meg a gyógyszerész előtt vetted be, és nem mondta hogy kell??

2022. aug. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

5. Kérdező

Igen, a gyógyszerész előtt vettem be, ő kínált meg egy pohár vízzel is.

2022. aug. 23. 22:03
 7/13 A kérdező kommentje:
Kíváncsi leszek mi fog történni. Hogy értsétek a helyzet súlyosságát, kemoterápiás kezelésen veszek részt október közepétől. Ezért is fontos ez az egész téma
2022. aug. 23. 22:05
 8/13 anonim ***** válasza:
42%
Nem "nyelv alatt" kell bevenni, teljesen jól vetted be ha simán lenyelted. Szétrágni TILOS!!! Un. bevonatos tabletta, a hatóanyag a vastagbél traktuson át szívódik fel, a bevonat meggátolja hogy a gyomorsav szétmarja.
2022. aug. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én már 2 alkalommal nyeltem le három év alatt és hatásos volt,nem estem tőle teherbe.
2022. aug. 23. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

#9

szegény kérdező sem attól fél, hogy ettől esik teherbe :)

2022. aug. 23. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!