Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Férfiak, bevállalnátok a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férfiak, bevállalnátok a vazektómiát, ha bárki számára elérhető lenne (18 év felett)?

Figyelt kérdés
"Papíron" nem visszafordíthatatlan a beavatkozás, ettől függetlenül ellenjavallott annak, aki tervez gyereket a későbbiekben.

2022. szept. 27. 01:47
A kérdező szavazást indított:
Nem szeretnék gyereket, úgyhogy vállalnám.
Szeretnék gyereket/még nem döntöttem el, hogy szeretnék-e, de vállalnám most is, nekem megéri a kockázatot.
Csak az után vállalnám, hogy született annyi gyerekem, amennyit szeretnék.
Szeretnék gyereke(ke)t, úgyhogy nem vállalnám, sőt, még az ő születése/születésük után sem.
Nem szeretnék gyereket, de így se vállalnám.
35 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
Ha 100% hogy visszafordítható, s nem kerül túl sokba akkor bevállalnám. Legalább nekem is meglenne a "jogom" dönteni arról mikor lesz gyerek és mikor nem. Kapcsolatban meg praktikusabb (nem kell hormontartalmú gyógyszer). Az alkalmikban ettől még mindig gumit használnék, mert a nem kívánt terhesség mellett sajna STD-k is vannak.
2022. szept. 27. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az eltelt évek nagyon számítanak a helyreállításban, 3 év után még van remény, 10 év után már alig. Az ondózsinór eléggé komplex szerv, artériával, vénákkal, símaizmokkal és az ondóvezetékkel, ami egy többrétegű, szinte porc keménységű, kb. 3 mm vastagságú cső, a belső átmérője a milliméter harmada. A vazektómia során mindkét ondózsinórt átvágják, lekötik, roncsolják, a helyreállítás 3-5 órás műtét a legmodernebb készülékekkel, aminek a során mikroszkóp alatt, szabad szemmel nem láthatóan vékony szállal varrják össze az épen maradt ondóvezeték részeket. A TB nem támogatja, kevés a gyakorlott orvos, a megfelelően felszerelt klinika, a műtét ára milliós tétel, és a siker sosem garantált. Éppen ezért javasolják az ondó fagyasztásos tárolását még a vazektómia előtt. A helyreállítás helyett kisebb műtéttel lehetséges spermium sejteket kinyerni a mellékherékből, és mesterséges megtermékenyítésnél azokat használni. Ez sokkal olcsóbb metódus.
2022. szept. 27. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%
ÉnSzlovákiában már megcsináltattam 10 évvel ezelőtt (20évesen). Az volt a legnagyobb poén amikor a csajom aki nem tudott erről bejelentette hogy csoda történt mert bogyó mellett terhes maradt :D Én csak röhögtem és előkerestem a papírokat a műtétről. Volt nagy meglepi 🤣🤣🤣
2022. szept. 27. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem szeretnék gyereket, úgyhogy simán bevállalnám, ha párkapcsolatban élnék.
2022. szept. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Màr megcsinàltattam.
2022. szept. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Eddig nem jutott eszembe, de 45 évesen, két gyerekkel, tulajdonképpen nem is rossz ötlet.
2022. szept. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
csak azért nem csináltattam még meg, mert nincs ki miatt, amúgy gond nélkül bevállalnám, legalább véletlenül se sikerül be a gyerek
2022. szept. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem szeretnék gyereket, de tekintve, hogy a feleségemnek betegség miatt muszáj hormonos fogamzásgátlót szednie, valamint, hogy havi egyszer szexelünk csak, nem érzem szükségét, hogy elköttessem magam.
2022. szept. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!