Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Teherbe eshetek így? Hagyjuk...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Teherbe eshetek így? Hagyjuk inkább abba ezt a "szokásunkat"?

Figyelt kérdés
Tehát a barátommal amikor menstruálok. Az első napon sosem használunk gumit, de még időben biztonság kedvéért ki veszi. Szerintetek van rá esély, hogy így teherbe essek?

2023. jan. 29. 19:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Kicsi, de így is van.
2023. jan. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Van esély plusz nem is higiénikus és fertőzésveszélyes olyankor
2023. jan. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
60%

Hallottam olyan párról, aki csak így tudott teherbe esni.

De ha sikerül, akkor vegyél lottót is!

2023. jan. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nagyon-nagyon kicsi, de nem zárható ki! Az ember nem robot, nem automata, előfordulhat hogy időnként több petesejt érik be időben kicsit eltolva (ld. kétpetéjű ikrek). S lehet olyankor is érett pete amikor ép' a ciklusod zajlik. A spermiumsejt ideális közegben "bent" akár napokig életképes maradhat, pont összetalálkozhatnak és elég neki egy fél mm2 hogy megtapadjon.

Ha ki akarod zárni a kockázatot akkor ciklus idején is ugyanúgy kell védekezni.

2023. jan. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A sperma akár 5 napig is életképes a vaginában, szóval igen.
2023. jan. 31. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Nem bantasbol kerdezem,tenyleg,es a kerdeshez sincs koze.

Nem faj olyankor?

Nekem amikor menstrualok akkor meg a szex gondolata is faj.

El sem tudnam kepzelni,hogy olyankor bedugjanak oda valamit.

De tenyleg ne vedd rossz neven a kerdest,csak kivancsi vagyok.

2023. jan. 31. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
61%
6- én nem a kérdező vagyok de ém is tudok erre válazolni: nincsenek nagy fájdalmaim mensi alatt, és vannak olyan napok amikor kifejezetten kívánós vagyok, és addig nyúzom barátomat hogy nyomjunk egy gyors misszionáriust törcsivel/fürdés közben.
2023. jan. 31. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nagyon kicsi, de van. De nem a kétpetéjű ikrek miatt. Amikor két petesejt szabadul ki, akkor is nagyjából egy időben törtébik ez, ugyanis az egész folyamat a hormonszintek változásáról szól, ugyanaz a hormon kell a petesejtek megéréséhez, kilökődéséhez, menstruáció kezdetéhez, és a szervezeted nem lehet egyszerre két fázisban.

Ami problémát okozhat, hogy mivel a spermiumok több napig is életképesek, ha valami miatt hamarabb jön a következő peteérésed, akkor elméletileg teherbe eshetsz. Akkor biztonságos ezt alkalmazni, ha tisztában vagy vele, hogy hogy áll a ciklusod, mikor volt utoljára peteérésed, és kb. mikor lesz.


[link]

Egyébként pusztán tényszerűen, igen, megszakítással a ciklus első napján teherbe esni nagyon kis valószínűséggel lehet. Én például pont alkalmaztam ezt ebben a hónapban, úgy, hogy tudatosan ez volt a "fogamzásgàtlás". Viszont valódi biztonságot akkor adhat, ha tényleg tudod, hogy mi történik a testedben. Mert ha pl. nem volt peteérésed az előző ciklusban, egyáltalán nem biztos, hogy ezt észreveszed a menstruációdon, cserébe ez esetben nem annyira biztonságos együtt lennetek, mert nagyobb eséllyel esik a ciklusban korábbra a peteérésed. Szóval ha nem szeretnétek gyereket, akkor ragaszkodjatok inkább azokhoz a fogamzásgátló módszerekhez, amik esetében biztosak lehettek magatokban.

2023. febr. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!