Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hogyan zajlik a fogamzásgátló...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan zajlik a fogamzásgátló tabletta felírása? Milyen vizsgálatok kellenek?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok és még sosem szedtem ilyesmit. Nemrég jöttünk össze az első barátommal,és mivel nagyon jól megvagyunk nyilván szeretnék vele lefeküdni egyszer. Épp ezért gondoltam hogy íratnék fogamzásgátlót viszont nem tudom hogy megy ez. A neten azt olvastam hogy kell egy csomó vizsgálat és hogy kenetvétel is van amitől én nagyon megijedtem mivel még szűz vagyok és úgy tudtam így nem vizsgálnak meg otg lent. Szóval valaki elmesélné hogyan is zajlik ez? Tényleg van kenetvétel vagy így nem kell számítsak rá? Ezekért a vizsgálatokért kell fizetni? Ha igen sokat? Csak mert fiatalkent nyilván nem vagyok milliomos..

És amúgy a gyógyszerek milyen árban mozognak? Milyen sűrűn kell kiváltani őket? Előre is köszönöm annak aki segít!



2023. febr. 15. 18:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát nőgyógyászati vizsgálat. Ha már nem vagy szűz akkor rákszűrés.


Én két fajtát szedtem, mind a kettőt 3 havonta kellett és 6-8 ezer között mozgott az áruk.

2023. febr. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
1es vagyok. Nem, nem kell fizetni a vizsgálatért.
2023. febr. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha kórházban végzik a vizsgálatokat nem kell érte fizetni.

Általában csinálnak egy APC rezisztencia tesztet, ehez csak egy vérvétel kell. Legtöbb nőgyógyász ennyi után fel is írja. Viszont ha a családban előfordult trombózis / tüdőembólia vagy van ismert véralvadási zavar a családban, akkor komplex vizsgálatot kérhetnek. Ez hematológián egy trombózis panelt jelent.

Ha minden ok, mehet a gyógyszer. Sok féle van, de én úgy tapasztalom hogy olyat írnak inkább amit 3 havonta kell kiváltani. Az ára változó 5-10 ezer között mozog a 3 havi adag, de ez patika / gyógyszer függő is.

A kenet, ha jól gondolom a rák szűrés. Nem hiszem hogy kötelező fogamzásgátló előtt, de aki aktív nemi életet él ajánlott 1-2 évente megcsináltatni.

2023. febr. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem még vérvizsgálatot se csináltak
2023. febr. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
55%

Mi, tehát még egyszer se próbálnád ki az óvszert, rögtön hormonkezelés? Ennyire rossz az a gumi?

Egészséges fiatal és inkább mérgezi magát valami hülye okból amire más, ártalmatlan megoldás is van.

2023. febr. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én is ebben a helyzetben voltam korábban. Szűz voltam mikor elmentem gyógyszert iratni. így rákszűrést nem csinált, csak egy hasi ultrahangot. Sajnos vérvételt se kért. Felírta a gyógyszert,mondta ha megtörtént az első együttlét, menjek vissza, megcsinálja a rákszűrést is, de 3 hónap múlva egyébkènt is vissza kellett mennem, hogy szóljak jó-e a gyógyszer vagy van-e problémám.

Nem volt és azóta sincs. Én magánorvosnál voltam, ott kellett fizetni a vizsgálatért. Azóta évente járok rákszűrésre és vérvételre is.

Amit én szedek, az jelenleg 8000 forint. Ez három havi adag.

28N

2023. febr. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!