Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ez esetben hogy döntenétek?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez esetben hogy döntenétek?

Figyelt kérdés

Férjemmel 7 éve vagyunk együtt, eddig fogamzásgátlót szedtem úgy védekeztünk.

2 gyerekünk lett, a kisebbik 1.5 éves. Többet semmi szín alatt nem szeretnénk vállalni.


Ez a 1.5 év alatt a 4.fogamzásgátlót kapom, mert egyik sem jön be. Mindnél ugyan az a baj, vérzek mellettük. Nagyon gondolkodom, hogy abbahagyom.


Viszont

-gumival nekem fáj, még a latex mentessel is, ferjemnek meg nem az igazi

-spiráltól félek, mert sok rosszat olvastam róla.

-pharmatex, hüvelygyűrű és társai nekem hazárdjátéknak tűnnek

-inekciótól félek, beadatom, nem jön be, nem tudom abbahagyni, csak makd kiürül

-férjem elkötése nem opció

-én elköttetném magam, de nem tehetem (külföld kizárt).


Ezek tudatában ti hogy döntenétek?


30vagyok ha ez számít.


2023. jún. 4. 11:59
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
78%
Mi az, hogy nem teheted? Nem értem.
2023. jún. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Mármint az elkötést nem tehetem?

Mivel magyarban vagy 3 gyerek, vagy 40 ev a feltétel. Nekem egyik sincs meg, igy hiába akarom, nem csináltathatom meg.

Max ausztriában, szlovákiában, nem tudom hol, arra meg írtam, hogy külföldre nem megyek műtétre.

2023. jún. 4. 12:07
 3/24 anonim ***** válasza:
31%

Pesszárium/ovulációkövetés+nem megy el a hüvelyedben?


"-pharmatex, hüvelygyűrű és társai nekem hazárdjátéknak tűnnek"

-Bocs, de ez a te fejedben élő képzet. Megbízható fogamzásgátló eszközök/módszerek ezek. Szóval pszichológusi konzílium javasolt számodra.

2023. jún. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

A nem megy el bennem sem opció, mert szeretjük mind a ketten. Ezért keresnék biztonságos modszert. Élvezni akarom az életet, nem allandóan tesztelgetni, hőmérőzgetni.


Pszichológus, mert nem bízok a pharmatexben?! Ez azert vicces.

Megsúgom, nem véletlen létezik a pharmatexbaba kifejezés.

2 barátnőm is terhes lett mellettük. Ne haragudj, hogy én nek tudok bízni bennük. Nem gondolnám, hogy emiatt velem van a baj.

2023. jún. 4. 12:15
 5/24 anonim ***** válasza:
70%
Hülyéknek nem kell szexelni, ilyen egyszerű...
2023. jún. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

A hormonális fogamzásgátlók gyakorlatilag 100%-os védelmet tudnak biztosítani HA megfelelően alkalmazzák. Igaz nem mindenki szedheti (a mellékhatások v. egyéb kockázatok miatt).

A fent felsoroltakból először a spirált próbálnám meg! Lehet ott is merülhetnek fel komplikációk, de gondolj bele ha mindenkinél beütne a krach akkor senkinek sem javallnák. A sima aszpirinnek is lehetnek mellékhatásai, mégis sokan alkalmazzák nem?

2023. jún. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
53%

Igazából tr elmondtad a védekezési formákat és hozzá raktad, hogy "de ez se, ez se és ez se". Akkor mit akarsz?


Fogamzasgátlónál hasra ütés szerűen lett felírva valami, vagy konkrétan kivizsgálták, hogy melyik ajánlott neked?

Külföldel mi a bajod? Ha szintén az, mint a hüvelygyűrűvel, hogy neked van csak valami bajod vele, akkor szintén azt lehet mondani, csak hisztizel feleslegesen.


Megoldásért tenni kell, vagy nem... Persze ez tőled függ

2023. jún. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
53%

Ez is tudományos módszerekkel validált fogamzásgátlási módszer. Nem kell benne hinned, működik anélkül is. Most ez a parmatex baba csak kifogás arra hogy nem képesek pár egyszerű utasítást szigorúan követni.


Másrészt már tudom mi van; igazából nem is jó már a szex a hapsiddal. De még mindig ott az opció, hogy csinálhatjátok seggbe. Úgy elmehet benned, attól nem lesz baba 😉

2023. jún. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
38%
A pharmatex és a hüvelygyűrű biztonságossága ég és föld. A hüvelygyűrű jobban véd, mint a tabi, de sokkal kíméletesebb a szervezetre. Ezen kívül: pesszárium, rézgyöngy.
2023. jún. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
53%
IUB-t rakatnám egyértelműen
2023. jún. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!