Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Lehetséges a rendszertelen...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehetséges a rendszertelen menstruáció beállítása fogamzásgátló tablettával? Ajánlanátok nekem jó megbízható gyógyszert, ami erre a problémára is megoldást jelent (és lehetőleg nincs tőle az ember nagyon rosszul és nem is hízik drasztikusan)?

Figyelt kérdés

Nagyon rendszertelen a menzeszem,kb mindentől elmarad-stressz,fogyás,hízás,stb-A nőgyógyászról borzalmas tapasztalataim vannak,de ez már annyira zavaró,hogy rászántam magam,hogy feliratok tabit.Tarthatatlan ez az állapot,van hogy kimarad,van hogy késik.A párommal állandó stresszben élünk,pedig védekezünk(gumival)-mindketten fiatalok vagyunk,tanulunk,nem kéne baba,de abortusz sem.-Nagyon örülnék,ha tudnátok ajánlani valamit,mert az orvosok mindenre rámondják,hogy ez aztán nagyon jó lesz,és nagyon sokszor hallottam,hogy ez mégis rosszul sült el.Nem szeretnék nagyon szenvedni a semmiért.A páromnak nincs problémája a gumióvszerrel,szóval pusztán az én konfortérzetem-és mindkettőnk megnyugtatása-végett akarunk váltani.

Természetesen azt is tudom,hogy emögött komoly probléma húzódik,de a nőgyógyászokkal kapcsolatos rossz tapasztalatom éppen az,hogy tizenévesen Csak rávágták ezt,hogy használjak fogamzásgátlót.Azt meg nagyon fiatalon nem akartam. orvostól orvosig zavartak,és nem tudták megmondani mi a bajom.Viszont nagyon megalázó volt.Így ezzel a továbbiakban nem szeretnék foglalkozni,csak valamilyen szinten orvosolni a helyzetet.


2010. okt. 21. 02:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Elöször is keress egy jó nögyógyászt, mert ezt ki kellene vizsgálni, hogy mitöl van. (Ha megoldható, akkor privát menj, és olyanhoz, akiröl jókat lehet hallani)

Másodszor, a fogamzásgátló inkább árt, ha a hormonrendszereddel van probléma. A fogamzásgátló ugyanis NEM szabályoz be semmit (mármint igazánból), hanem csak a bevitt hormonok müködnek: 21 napig kapsz egy bizonyos hormont, amikor ezeket kihagyod, akkor egy un. megvonásos vérzés következik be, de ez NEM menstruáció. Ha abbahagyod, akkor elvileg megint a régi rendszer(telenség) szerint jön meg, vagy még rosszabb lesz, mert az eleve labilis hormonháztartást a külsöleg bevitt hormonok még jobban összezavarják.

Harmadszor: az óvszer - amennyiben a párodnak nem zavaró, - igen jó módszer, amig szabályosan használja valaki meg nem a legolcsóbb vackot használja. Mi 20 éven keresztül védekeztünk igy, ezalatt egyszer sem szakad el, illetve nem lettem terhes mellette.

2010. okt. 21. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
16%
Ez személytől függ szerintem, mert nekem a fogamzásgátló helyrehozta a menstruációmat,egyszóval rendszerezte és még a görcsökön is szüntetett,pedig míg nem szedtem nagyon rendszertelen volt és nagy görcsökkel járt, olyan is volt, hogy 2 hónapon keresztül jött a menstruációm és elmentem nőgyógyászhoz és felírták nekem ott az úgynevezett yasmin fogamzásgátlót,nem hiztam meg tőlle mág rosszul léteim se voltak, egyszóval semmi mellékhatás.
2010. okt. 21. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

8:11-es, nem érted a lényeget. A fogamzásgátló NEM szabályozta be a menstruációs ciklusodat! Pontosan úgy van, ahogy az első írta: 21 napig beviszel hormont, 7 napig nem, ezért a leeső hormonszint miatt megvonásos vérzés (és nem menstruáció!) kövekezik be.


A beszabályozott ciklus az az, hogy ha külső segítség nélkül a szervezeted képes arra, hogy nagyjából szabályos ciklusokban petét érleljen, tüszőrepedést idézzen elő, majd végül menstruációt.


Ha abbahagyod a gyógyszert, ugyanolyan szabálytalan lesz a vérzésed, mert a tested megint magára lesz utalva. A gyógyszer melletti szabályos ciklusnak csak az illúziója van fenntartava.


Tapasztalatból mondom, hidd el.


26/N

2010. okt. 21. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
41%

Lehet, hogy csak megvonásos vérzést okozott, de az eredmény végülis megtörtént: Szabályos ciklus, akár mesterségesen akár nem.


De a kérdezőnek szerintem jót tenne, nem igazán azért, hogy szabályosan menstruáljon, hanem inkább ezért:


".A párommal állandó stresszben élünk,pedig védekezünk(gumival)-mindketten fiatalok vagyunk,tanulunk,nem kéne baba,de abortusz sem."


Így legalább biztosak lehetnének benne, hogy védve vannak és nem egy lyukas gumi miatt nem jön meg a lánynak, csökkenne a stressz, ami mindig jó...

2010. okt. 21. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%

Kedves előző, persze, nem azt mondtam, hogy ne szedje, a védekezésnek az egyik legjobb módja. Sőt, továbbmegyek, én magam is fogamzásgátót szedek. Csak úgy vélem, jobb tiszában lenni azzal - főleg hogy a kérdés elsősorban arra irányult - hogy valójában milyen ciklus zajlik le a szedés alatt.


Tehát a válasz a feltett kérdésre, hogy igen, a SZEDÉS ALATT szabályosan fog vérzés jelentkezni, ám a fogamzásgátló nem gyógyítja meg azt a kiváltó okot, ami miatt most rendszertelen a ciklus, csak elfedi a problémát, ami a szedés abbahagyása után 99%, hogy újra jelentkezik majd.


Nekem kb. 17-18 évesen írtak fel fogamzásgátlót, hogy "ettől mejd szabályos lesz a ciklusod." Szedtem is 24 éves koromig, persze utána a vérzés megint úgy volt rossz, ahogy volt. Na ekkor végre kivizsgáltak rendesen, kiderült, hogy PCOS-om van, augusztus óta már célzottan ezt próbáljuk kezelni.


Tinédzsereknél viszont - ahogy nálam sem - jellemzően nem csinálnak rendes kivizsgálást, csak felírják a bogyót.


26/N

2010. okt. 21. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ja és még annyi, hogy a gyógyszerek között "megbízhatóságban" nincs különbség, tehát ha előírászszerűen szeded, akkor védenek a terhességtől. A másik meg, hogy az orvos nem látnok, nem fogja tudni előre, hogy nálad milyen mellékhatások jönnek elő, ez sajnos próba-szerencse alapon megy. Gyakori tévhit - nagyon gyakran szembesülök vele itt - hogy a nők azt hiszik, hogy a vizsgálatok azért kellenek, hogy olyan gyógyszert kapjanak, ami "nekik jó" és nem lesznek mellékhatások. Nos, ez egy baromi nagy tévedés. Az előzetes vérvizsgálatból azt nézik, hogy általában jó-e a vérképed, illetve nincs-e májfunkciós zavarod. Trombózishajlamra is csak akkor vizsgálnak, ha volt a családodban ilyen betegség. A nőgyógyászati vizsgálat szintén általános állapotfelmérés, abból nem fogja tudni, hogy pl. fog-e fájni a fejed a gyógyszertől, amit felír.


Szóval bontakozzunk le ezekről az irracolnális elvárásoktól, hogy az orvos TUD vizsgálatok alapján olyan gyógyszert írni, aminek tuti nem lesznek mellékhatásai. :)


26/N

2010. okt. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is inkább azt tanácsolnám hogy ne szedd a gyógyszert. Ugyanebben a cipőben voltam mint te, nekem is felírt gyógyszert a doki. Amíg szedtem persze minden tökéletes volt (a mellékhatásokat kivéve), de miután abbahagytam volt hogy kimaradt 4! hónap. Rosszabb a helyzet mint mikor elkezdtem szedni. A gumi miatt nem kell aggódni, ha nem szakad ki akkor biztos hogy nem leszel terhes, és mivel neked sűrűn késik, így nem kell egyből terhességre gondolni. De ha nagyon aggódtok minden hónapban csinálsz egy terhességi tesztet. 23L
2010. okt. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A 26 éves hozzászóló mindent tökéletesen leírt. Csak ismételni tudom.


A tabi nem hozza helyre a ciklust. Nem a tiéd javul meg, hanem csinál egy mesterségest.

Ha elkezded szedni, akkor szinte biztos, hogy napra pontos lesz a menzeszed, de ha abbahagyod, ugyanolyan lesz, mint eddig (vagy esetleg még rosszabb).

Olyan esetről, hogy a tabi után rendszeressé vált az addig rendszertelen ciklus, nem igen hallottam még. Az ellenkezőjéről viszont annál inkább...


Nekem is PCO-m van, gyakorlatilag nem is menstruálok (csak félévente egyszer kb), a nőgyógyász annyit tudott mondani, hogy szedjek fogamzásgátlót. Inkább elmentem endokrinológushoz, akinek viszont eszében sem volt felírni.

Hisz oké, még nem szeretnék babát (és gondolom te sem, kérdező), de mi lesz később?

Inkább most járj utána a dolognak!

Nézesd meg a hormonjaidat endokrinológussal is!


De előtte még próbálkozhatsz természetes dolgokkal is, van akinek beválik. Ilyen a cickafark tea, a barátcserje kapszula, a gynex cseppek.

2010. okt. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
kedves kérdező! az van, hogy ha ennyire rendszertelen a menstruációd, akkor mindenképp ki kell vizsgálni az okát, lehet fejletlen méh, hormonrednszer zavara, ami más szervek betegségeivel is összefüggésbe lehet, aztán petefészek rendszertelen működése, tumor, ciszta is előidézheti, s még több ilyen okot fel lehet sorolni. az igazi probléma megoldása, egy nőgyógyász feladata. de magánrendelőbe menj, ahol fizetned kell, de legalább normálisan megvizsgálnak, az ügyeleten félmunka folyik. tény, hogy pénzbe kerül, de megéri, s az is fontos, hogy olyant válassz, akiről hallottál már vélemény, s lehetőleg jót. mi nem ajánlhatunk gyógyszert, mert azzal csak ártani fogsz magadnak, hogy elkezded szedni, s nem látott orvos. az meg nem igaz, hogy nem kell orvos lásson, mert nem nézik, hogy jó-e neked a gyógyszer. ez butaság. mert nem mindegy hogy Diane35-t kapsz, Vagy Yaz!-t, vagy háromfázisút, vagy egy fázisút. egyáltalán nem mindegy. és igenis segít, ha rendszeresen követed a nőgyógyász tanácsait. a barátnőmnek is hormonproblémái és fejletlen méhe volt. először dianet szedett, majd triregolt, s most tart ott, hogy rendeződött menstruációja, s nem szed gyógyszert se. nagyon fontos, hogy rendszeresen visszajárj orvoshoz, ahogy ő tanácsolja. nekem pms-em és kezdetleges endometriózusom van, Yaz!-t szedek, eredményesen. szépen tisztul a hasüregemből sok szigetecske. szóval van eredménye a gyógyszernek, csak jó orvost kell választani, aki odafigyel a paciensre.
2010. okt. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ!

Nagyon sokat segítettetek!Ha megengeditek nem válaszolok mindenkinek külön,hanem egy kommentbe besűritek mindent:

Természetesen el fogok menni orvoshoz,szerencsére van is egy nagyon kedves bácsika,akinél most nagyjából lecövekeltem,mert még mindig ő volt a legnormálisabb eddig,bár ő se mondott semmi lényegeset.

Igazából ez a problémám már nagyon régóta fennáll.Fiatalabb koromban mikor így kimaradt iszonyatos fájdalamim voltak,ezért el is mentem nőgyógyászhoz.

A kálváriám a következő volt:Elmentem egyhez,aki Tb támogatott volt.Nem elég hogy heteket kellett időpontra várni,ami alatt nagyjából fájdalomcsillapítókon éltem,de mikor végre odajutottam a drága doktorúr sazisztensnője kiment,kávézni,míg én bennvoltam,az "orvos" pedig undorító,kompromitáló megjegyzéseket tett nekem-egy akkor 14 ééves kislánynak.-felírt egy kiló fájdalomcsillapítót,meg egy fogamzásgátlót,és ezzel letudta.Mondta hogy járjak vissza.De annyira gusztustalan volt,annyira kínos és kellemetlen,ráadásul nem elég hogy flörtölt,még a rendelőjét sem találtam elég higienikusnak,ezért kerestem mást.Egy ifjúsági nőgyógyászt,aki letudta azzal hogy ne éljek ilyen fiatalon nemiéletet,ez telejsen normális,hogy fáj,ő ezzel nem foglalkozik.Ezután beruháztam egy magánrendelősbe.Elkért 6000Ft-ot,nem csinált semmit és elküldött egy másikhoz.És ez eljátszódott vagy 5-ször.Mindegyik ráfogta a stresszre,hogy fiatal vagyok,hogy felfázhattam,stb.Ezután végre megtaláltam DR.Sztavridisz Diagoraszt-nagyon merem ajánlani mindenkinek,igazán jó szülés nőgyógyász,és borzasztóan kedves ember-aki végre diagnosztizált legalább annyit,hogy hormonális problémám van,menstruációs görbe vagyok-abból is a rosszabb fajta,aminek még íve sincs-és ő ajánlotta hogy szedjek fogamzásgátlót.Ez a helyzet most.Én aggódom,hogy emögött több van,mint valami hormonzavar,hiszen már lassan 20 éves vagyok,nem kéne hogy ennyire vacakoljon a dolog,de legalább ezt az állandó stresszt megúsznám.És elvileg még a görcsös fájdalamk is csökkennének.Azt se bánom ha hízom 1-2 kilót,úgyis pici és vékony vagyok,rámfér.Csak ebből már borzasztóan elegem van.Viszont hála a pedofil doktorúrnak és társainak,már ettől a kedves öregúrtól,(aki tényleg igyekszik mindent megtenni a komfortérzetemért,és azért hogy ne bántsa az önérzetemet,)is tartok,és fenntartásokkal viseltetek iránta.Tudom hogy hülyeség.De egyszerűen félek a nőgyógyászoktól.

Ezért is kérdezősködöm humánemberek között,mert jobban bízom a tapasztalati úton szerzett tudásban.Hiszen hiába magolja be valami egyetemen,mégse ő szedi be azt a gyógyszert.Egyébként tényleg nagyon köszönöm,minden válasz nagyon építő volt,és sokat segített bár a vitánkat a párommal nem döntötte el(én nagyon hajlanék arra,hogy gyógyszert szedjek,ő viszont félt tőle és nem akarja...).Mindenesetre nagyon köszönöm az értelemes,szépen megfogalmazott és abaszolút használható tanácsokat!Mindannyian angyon sokat segítettetek,köszönöm!

2010. okt. 24. 13:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!