Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mit tehetnék annak érdekében,...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tehetnék annak érdekében, hogy szabályos legyen a menstruációm?

Figyelt kérdés
Sosem volt rendszeres menstruációm.de az utolsó 4 hónapba mindig 40 napra jött meg és a legutolsó pedig 50 napra.mit lehet ilyenkor tenni,hogy rendszeresen jöjjön meg?Szedjek fogamzásgátlót?
2009. jan. 11. 00:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
64%

NEEEEEEEEEEEEE

A legrosszabb megoldás, majd kifejtem bővebben kérésre, hogy miért éri meg ez egyes orvosoknak.

Azt szeretnénk ha beállna a hormonrendszered, ugyi? De drágám azt nem úgy kell, hogy közben belepiszkálunk hormonokkal...Az beáll magától, a szabályozás nem, szükséges, bár elmehetsz egy nődokihoz, de ha priváthoz mész, akinek nem oszt nem szoroz, hogy mennyi pénzt kap a gyógyszergyártó cégektől, az megmondja, hogy a fogamzásgátló nem beállt hormonrendszer esetében nagyon súlyos következményekkel járhat, akár meddőséget is okozhat. Persze nem minden esetben, de azért előfordul. Jobb nem kockáztatni.

2009. jan. 11. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
én 12 éve menstruálok, 16-18 napra jön meg. 2 gyerekem van, dokik nem mondanak semmit. Te is keress fel egyet, talán szerencsésebb leszel, és kapsz választ a kérdésedre.
2009. jan. 11. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Régebben én is hasonló bajokkal küszködtem, csak nekem úgy volt, hogy 2 hétig volt vérzésem, 2 hétig nem, aztán 2 hétig megint, szóval elviselhetetlen volt és rengeteg vért is vesztettem! Elmentem dokihoz és felírt valamilyen hormonkészítményt, ha jól emlékszem, 2 hétig kellett szedni. Utána beállt valamelyest normálisra 25-30 naposak voltak a ciklusaim! Hiába írja az első válaszoló, hogy nem szabad szedni, majd beáll rendszeresre, de nekem több mint egy évig nem állt be! Meddig vártam volna ugyan még? Így is elviselhetetlen volt, vérszegény is lettem miatta! Nekem senki ne mondja, hogy egészséges az, ha rendszertelen a mensi (ha rövid, ha hosszú)! Utánna még évekig hasonló volt a ciklusom, de aztán 5 éve elkeztem szedni a fogamzásgátlót és azóta minden rendben van! Én csak javasolni tudom, hogy menj el dokihoz és majd ő megmondja, hogy mi lenne a helyes (valószínűleg fel fog írni valamilyen fogamzásgátló tablettát)! Sok sikert!
2009. jan. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
attól függ, mennyi idős vagy....ha még fiatal, akkor ne csinálj semmit, majd beáll magától, ha 19-20 éves korodra sem áll be, akkor nem lesz semmi bajod tőle, ha felíratsz egy fogamzásgátlót...kérd a legkisebb hormontartalmút, az tényleg teljesen ártalmatlan, én is azt szedem, és napszakra pontosan megjön a mensesem...de nem volt semmi bajom tőle, nem híztam,nem pecsételtem,semmi mellékhatása nem volt a minimális hormontartalma miatt (Lindynette 20)
2009. jan. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Már 19 éves vagyok és még mindig nem rendszeres fent áll annak az esélye,hogy nem lehet kis babám csak nagyon nehezen.Igaz most még egyenlőre nem akarok mert még csak vőlegényem van.De idővel szeretnék a párommal már több mint 1 éve van nemi életem ez meg zavarhatja a ciklusom vagy nem?Hát lehet,hogy jó lenne a fogamzás gátló mert csak óvszerrel védekezünk és ahogy mondtam még egyenlőre nem akarunk kis babát mert én még suliba járok igaz levelező tagozaton.
2009. jan. 11. 11:34
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Az első választ tisztára mintha a háziorvosom írta volna... Ő olyan, hogy 'jaj majd rendbejön magától', ezt már évek óta mondogatja, aztán most ott tartunk, hogy kórházba kell mennem. 19 évesen már nem fog beállni magától, menj el orvoshoz.
2009. jan. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
76%
Így van, ha már 19 vagy, akkor ha eddig nem állt be, már nem is fog! Menj dokihoz és írass fogamzásgátlót! Az óvszertől 100x biztonságosabb, és a mensidet is beállítja legalább!
2009. jan. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Na akkor keress egy jó nőgyógyászt :) és írass fel fogamzásgátlót vagy hüvelygyűrűt. Mindkettő ugyan olyan jó és beállítja a ciklusod és persze véd is. A gyűrűnél az a jó hogy 1x kell használni így nem tudod elfelejteni. De majd a nőgyógyász elmondja. :)
2009. jan. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Házilag semmit sem tehetsz.

Én 12 éve menstruálok és még nem rendszeres. Minden hónapban megjön, de össze-vissza. Állandóan változik a ciklusom hossza.

Úgy tudom, átlagban 2 év, míg rendeződik, akinek addig nem, annak már nem is fog beállni magától.

Én fogamzásgátlót írattam, az majd megoldja a problémát. Valsz. a nődoki is azt javasolja majd.

2009. jan. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Ja és én több webdokinak is írtam emiatt, mind azt mondta, feltétlen keressek fel dokit, mert lehet, hogy ciszta okozza a rendszertelen menzeszt.
2009. jan. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!