Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » 1. levél utáni 7 napos szünet...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

1. levél utáni 7 napos szünet utáni 1. nap megszakításos módszer mennyire biztos megoldás a terhesség elkerülése érdekében?

Figyelt kérdés
2010. dec. 2. 21:18
 1/5 anonim ***** válasza:
69%

Az elsö levél után a 7 napos szünetben már a tabletta véd, ezért felesleges a megszakitással kinozni a barátodat. (Egyébként a megszakitás semmit sem ér, az NEM védekezés, semmi hatása sincs)

A tablettát azért szokás szedni, mert ez egymagában megvéd a nemkivánatos terhességtöl - más módszer felesleges mellette.

2010. dec. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem védekezés, ezért használtam a módszer szót és az kicsit túlzás, hogy semmit sem ér. Igaz, hogy kerül(het) előváladék a hüvelybe, de sperma nem, így valamit azért mégiscsak ér...
2010. dec. 2. 21:27
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

Első válaszolóval nem értek egyet teljesen, mert ugye hallani esetekről, hogy tabletta mellett lett terhes valaki (mondjuk általában kiderül, hogy nem is szedték rendszeresen). Én mindenesetre maradok a biztosnál, és inkább használunk két védelmet - tabletta és óvszer -, de utána nem kell görcsölnöm, hogy "na, megjössz, vagy nem jössz meg?". (mondjuk én tablettám még elég gyenge hormontartalmú, nem bízom benne száz százalékig, és elég szerencsétlen természetű is vagyok:-D).

De megszakítás tényleg nem módszer, attól ugyanúgy teherbe eshetsz. Ha nagyon félsz, vegyetek óvszert is. Inkább arra dobjatok ki pénzt, mint később gyereknevelésre/abortuszra.

2010. dec. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha a második levélnél nem használ a tabletta, akkor már sose fog.

Annyi az esélyed a teherbe esésre, mint ha fél éve vagy egy éve szednéd.

2010. dec. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A tabi ilyenkor 99,99%-ban véd (ha normálisan szedik), nem kell sem megszakítás, sem óvszer.

A tabi Pearl-indexe 0,01, Ez azt jelenti, hogy 1 év alatt 100 tabival védekező nőből 0,1 esik teherbe. Vagyis nulla.

(Igen, én is hallottam, hogy estek teherbe tabi mellett - én azt gondolom, hogy nem szedték rendesen, nem vették figyelembe a játékszabályokat.)

2010. dec. 3. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!