Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Van itt olyan, aki nem az 1....

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van itt olyan, aki nem az 1. hanem az 5. napon kezdi szedni a fogamzásgátlót? Hogy is van a szünet és a 2. levél szedése?

Figyelt kérdés

Lindynette 20

Holnap fogom elkezdeni szedni, a nőgyógyász azt mondta, hogy ne az 1., hanem az 5. napon szedjem be mindig, mert így elkerülhető a pecsételő vérzés, meg még mondott pár dolgot, nem is tudom már.. Mindegy is, így fogom szedni, csak kíváncsi vagyok, hogy szedik-e mások is így?


Még egy kérdésem lenne ezzel a szedéssel kapcsolatban.

Tegyük fel, hogy január 1-jén jön meg a menstruációm. Nekem az 5. napon kell beszedni (január 5.), beszedem a 21 tablettát, és amire mindet beszedtem, akkor lesz január 25. Itt kell tartani 7 nap szünetet. Szóval a 7 napos szünetnek február 1-je az utolsó napja. De nekem közben január 28-án megjön. Ez nem baj? Attól csak február 2-án kezdjem el szedni a második levelet?

Köszi előre is!

18L


2010. dec. 19. 16:12
 1/4 anonim ***** válasza:
NEM MINDIG a vérzés 5.napján kell lekezdeni szedni,hanem csak most,az első levélnél.Utána beveszed a 21 szemet,tartasz 7 nap szünetet és a 8.napon akkor is lekezded szedni a második levelet,ha még vérzel!Minden körülmények között 8.napon szeded tovább és ez most már így lesz,amíg végleg abba nem hagyod a szedését.
2010. dec. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem, szóval ez után tök mindegy hogy hanyadik napon jön meg, csak az elsőnél kell nézni.. Oké, köszi! :) Még annyi, hogy nem fogok összekeveredni, hogy minden hónapban más napon kell elkezdenem a 7 napos szünet után?
2010. dec. 19. 18:23
 3/4 anonim ***** válasza:
Mindig ugyanazon a napon fogod elkezdeni.Ha pl.szerdán vetted be az utolsót,akkor a következő szerda lesz a 7.nap és csütörtökön a 8.napon kell szedned újra.Ez minden hónapban így lesz,ez szimplán matek. :)
2010. dec. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Sokat segítettél :)
2010. dec. 20. 16:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!