Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » 15 és fél éves vagyok. Van...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Munkácsi Vivien kérdése:

15 és fél éves vagyok. Van már 2 éve egy komoly kapcsolatom, és szeretnék szedni fogamzásgátló tablettát. Anyukám megkérdezte egy orvostól, hogy ő hány éves kortól ajánlja és azt mondta hogy 17-18. Szerintetek mit tegyek és hány évesen kezdjem el?

Figyelt kérdés
2011. jan. 5. 14:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
30%
2 éve komoly kapcsolatod, ehhe :D
2011. jan. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Minél később. Van orvos, aki ad ilyen fiatalon, de jó tudni, hogy nem tesz jót a szervezetednek, hogy pont most, amikor hormonális átalakulásokon esel keresztül, azt "megerőszakolja" a gyógyszer.

Igaza van az orvosnak, legkorábban akkor szabadna elkezdeni, amikor már teljesen befejeződött az érésed. Inkább használjatok gumit.

2011. jan. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
88%
Én csak annyit fűznék hozzá,hogy tesitanárom is a gumit ajánlotta nekünk mikor felvilágosítást tartott órán :).
2011. jan. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
14 éves kortól köteles felírni a doki. Én is 15 évesen mentem el, kb leb*szott, h mit képzelek magamról, a fiú nem ér meg ennyit, h lekapjak vmi nem betegséget, stb.. Felírta aztán, csak húzta a száját. Ja meg előtte vérvétel.
2011. jan. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Én 16 évesen kezdtem el szedni nekem azt mondta az orvos hogy 14 éveseknek hüvelygyűrűt szokott kiírni (esetleg kérdezz rá arra) de én inkább a gyógyszer mellet döntöttem. Elhiszem hogy nem túl egészséges de szeretem a barátom viszont semmikép nem szeretnék teherbe esni. És a nőgyógyász szerint is biztonságosabb így. Meg előnye hogy tudom mikor jön meg s nem vagyok rosszul. Amikor elkezdtem kicsit féltem a mellékhatásoktól de ilyet még nem tapasztaltam:D
2011. jan. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
miért lenne köteles 14 évtöl felirni? :O ugy tudom 16 éveseknek is inkább akkor szoktak ha nem jött még meg a mensijük. sztem 17 év alatt ne nagyon akarj ilyet szedni. addig pedig használj gumit inkább
2011. jan. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne köteles felírni az orvos? Ha nem akarja, akkor nem írja fel. Ha nem tetszik, akkor keresel másik orvost. Egy lelkiismeretes orvosnak többet számít a páciense egészsége, még akkor is, ha emiatt elveszíti a páciensét. Szerencsére nekem se írta fel 15 évesen, nem is feküdtem le azzal a sráccal és azóta találtam sokkal jobbat, aki tényleg megérdemelte, hogy neki adjam a szüzességem. Nem véletlenül ajánlják 17-18 éves kortól- akkorra áll be nagyjából a hormonháztartás (persze vannak kivételek, mikor ilyen fiatalon is felírják, de akkor pont a hormonproblémák és azok következményei miatt). Kedves Kérdező! Szerintem legkorábban 1 év múlva próbálkozz ilyesmivel. 20/L
2011. jan. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, ha vérvételnél minden passzol 14-től fel kell írnia ha akarod.
2011. jan. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Elkezditek 14-15 évesen, 10-15 évig szeditek és akkor majd azt kérdezgetitek itt vagy máshol, hogy vajon miért nem tudtok teherbe esni mert már nagyon szeretnétek. Minden eszetekbe fog jutni, csak az nem, hogy gyerekkorotoktól fogamzásgátlót szedtetek.
2011. jan. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Az ilyen nagyon régóta szexelős tabihabzsolós lánykáknak lesz majd ilyen retardált baromi nagy tápos fia..
2011. jan. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!