Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » 14 évesen fogamzásgátló tabletta?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

14 évesen fogamzásgátló tabletta?

Figyelt kérdés

Mielött még valaki megkérdezné...NEM! Nem élek nemi életet és még nem is szeretnék...

Csak az a baj h nagyon sovány vagyok,rettenetesen pattanásos,zsíros a hajam,a melleim sem nőlnek...semmenyire. :(

Hallottam hogy a fogamzásgátló jó ezekre a dolgokra.

De én nem szeretném sokáig szedni csak max. 7-8 hónapig hogy kicsit rendbe jöjjek!Az orvos már felírt tablettát(Milligest)...de érdemes ennyi időre elkezdeni szedni?


2009. febr. 2. 14:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%
Addig szedd, amíg az orvos tanácsolja.
2009. febr. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De nem mondott időpntot...Azt mondta h amíg nem jövök rendbe, vagy amíg akarom...
2009. febr. 2. 14:53
 3/11 anonim ***** válasza:
Minimum fél évig érdemes szedni. Annyit hozzáfűznék, hogy amint beszüntetted a tabi szedést, uolyan patis és zsíros leszel.
2009. febr. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igen? :O :S
2009. febr. 2. 15:02
 5/11 anonim válasza:
83%

Jelezném, hogy a fogamzásgátló egy durva beavatkozás a hormonháztartásod természetes működésébe. Amíg szeded, azt hiszi a szervezeted, hogy terhes vagy. Én nem ajánlanám pattanástalanításra! Arra jó minőségű (nem feltétlenül drága) arclemosók és krémek valók, helyes táplálkozás, sok szabad levegő, sok folyadék.

Mondom ezt úgy, hogy 14 évesen én is szedtem, bár akkor még ezeket nem tudtam, mert a lelkiismeretlen orvosom nem mondta el. Ahogyan azt sem, hogy később vért fogok izzadni, amikor babát szeretnék majd, és őrült nehezen fog összejönni, ha egyáltalán sikerül.

Gondold át nagyon, mivel "eteted" magad!

2009. febr. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
55%

Az orvos azért írta fel, mert a nagy gyógyszergyártó cégek fizetnek minden egyes felírt recept után, amik az ő termékeik. Ha elmész egy rendes magánrndelésre, ami annyiba kerül, hogy nincs értelme lehúzni rólad még egy adagot a fogamzágátlóval, akkor megfelelő kezelést fogsz kapni, és elmondják, hogy a fogamzásgátlót még 17 -18 éveseknek sem ajánlják, mert nagyon durva beavatkozás a hormonrendszerbe. Az orvosod nemcsak, hogy megszegte az esküjét, de egy káros, gerinctelen dolgot művelt. 14 évesen még kinőheted, nekem 17 évesen ajánlották a fogamzásgátlót, de anyámnak volt esze: elvitt magánrendelésre. Ott felírták a Roaccutant de csak sokadszori kivizsgálásra, és minden hónapban kell laborvizsgálat.

Semmiképpen sem szedd, jó, hogy megkérdezted. 20 éves korodig is lehetsz pattanásos, de utána 99%, hogy elmúlik. Valószínűleg még korábban, ha be akartok avatkozni, még 3 év és utána lehet Roaccutan.

2009. febr. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
51%

Az előttem szóló félig meddig igazat mondott.

Abban teljesen igaza van, hogy ne kezdd el szedni a fogamzásgátlót, mert tényleg eléggé tönkre teszi a szervezeted.

De abban nem értek egyet, hogy meddig várj azzal, hogy kivizsgálásra elmenj, és elkezdd szedni a roacuttan-t.

Nekem ismerősöm volt olyan, aki 15 évesen kezdte el szedni, egy éves kúrát csinált, és teljesen megszűntek a pattanásai, és a szervezete sem borult fel.

Baromi nagy dinamit mondjuk ez tény, de hidd el, a fogamzásgátlo nem sokat fog segíteni.

Az inkább csak a helyes ciklust segít beállítani, egyébként nem a legjobb szer más gondra.


A szakrendelés sem biztos, hogy jobb eredményre vezet, inkább mondd meg a háziorvosnak, hogy esetleg nem lehet-t találni jobb módszert, vagy más módszert, mert ezt nem igazán szeretnéd.

2009. febr. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
menj el bőrgyógyászhoz,ő majd segít a pattanásos bőrödön.A házi orvosoddal pedig tudsz arról beszélni,hogy miket egyél.A melled pedig még nől.Éppen ezért,mivel meglehet így oldani a dolgot,én sem ajánlom a fog.gátlót.Igazuk van a többi hozzászólónak.Csak ezt akartam leírni kiegészítésként:)
2009. febr. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
14 évesen tabi???Normális vagy???Nem hiszem el,hogy anyukád megengedi!A bőrödet bőrgyógyásszal nézesd meg, a melleidnek pedig még kb 9-10 évük van nőni!Ráadásul ha eszel rendesen, hízol!Nem hiszem el,hogy 14 évesen hormonálisan akarod magad "szépíteni"!Hová fajul ez a világ???A nőgyógyászod se komplett az fix!
2009. febr. 3. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
ne, ne ne,...olyan butak vagytok. 14 eves vagy, a szervezeted fejlodesben van, ilyen korban mindenki pattanasos es a szervezete fejlodik, ettol meg nem kell megijedni, el fog mulni. 14 evesen en is gebe voltam es pattanasos es akkor mi van, elmulik 1-2 ev mulva. Most konyune tunik, hogy fogamzashatlo, de ha abbahagyod, uolyan lesz. Majd kinovod, ennyi, a hormonjaid tombolnak most, a fiuk tobbsege is tok pattanas ilyenkor, ok mit csinaljanak?? Hasznalj arclemosot, egel tobbet stb, ne fogamzasgatloval bozmazd magad ilyenkor.
2009. febr. 3. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!