Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Szerintetek szüneteltessem a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek szüneteltessem a fogamzásgátlót? A nyáron kezdtem el szedni, de azóta már szakitottam a barátommal, csak hogy szedtem még tovább, mert megkönnyitette a menzi napjait.

Figyelt kérdés
de elég sokat fáj a fejem, amúgy is migrénes vagyok.. tudom, hogy emiatt nem érdemes szedni, hogy szép legyen a bőröm, de az se jó, hogy folyton fáj a fejem, szemem tőle.. jövő pénteken megyek nőgyógyászhoz, elmondom neki.. de ma kellene elkezdenem az új dobozt, és gondolkodom, h elkezdjem-e vagy se, mert nemsokára vizsgaidőszak, és nem lenne jó a fejfájás..
2011. márc. 18. 14:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha abbahagyod, akkor legalább fél évet ki kell hagynod. Ha biztos vagy benne, hogy fél évig nem lesz rá szükséged, akkor hagyd abba, tényleg felesleges. De ha pár hónapon belül lesz új párod, inkább szedd tovább.
2011. márc. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
ha lesz is uj baratom, sztem akkor gumit fogunk hasznalni, mert ez a fejfájás rémes.. :( mondjuk a gumi + pharmatex meg naptarmódszer elég biztonsagos, nem? nem jönne jól egy gyerek..
2011. márc. 18. 14:17
 3/8 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem biztos, hogy fél évet ki kellene hagynod. Az attól függ, mit szedsz. Én 3 évig szedtem, és közben a doki rendszeres időközönként szünetet javasolt. 1-2 hónapot.

Vizsgaidőszakra meg inkább pattanásos legyél, az máshogy is javítható, mint fejfájós.

Nem tudod ma felhívni a dokit?

2011. márc. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
sajnos, nálunk nem igy van, h fel lehet őket hivni.. de végülis tuti, h ettől van, mert már másik tabitól is 8-9 hónap után fájt.. de anélkül meg nem mertem szexelni.. jahh, lehet h kicsit parazós vagyok, de mivel apu egészségügyi dolgozó, elég kinos lett volna egy esetleges abortuszra menni..
2011. márc. 18. 14:24
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha neked ilyen súlyos és gyakori fejfájásaid vannak, az nagyon veszélyes. Nekem is ez volt a Lindynette 20-tól és azonnal abbahagyatta velem az orvos, mivel a tablettaszedés során jelentkező migrén nem játék, arra utal, hogy kezdi kikészíteni az agyai ereket a gyógyszer! Nekem is tipikusan migrénesen fájt, zsibbadva fájt, görcsölt a fél fejem, arcom szemem, hányingerem volt, alig bírtam megmozdulni. Váltottam másik gyógyszerre, ettől a szedés 21 napjában nem fáj a fejem, csak a 7 napos szünetben szokott, a hormonmegvonás miatt, bár ha legközelebb megyek dokihoz, rákérdezek, hogy ez így rendjén van-e, mert szerintem nagyon nem. Nálad viszont abszolút nem indokolt a szedés, én a helyedben abbahagynám!
2011. márc. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
de neked elmult a masik tabitól, nem? lehet, h nekem is csak másik tabletta kellene.. az a gond, h ha lesz majd pasim, nem fogok bizni más módszerekben.. nagyon nem..
2011. márc. 18. 19:36
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem teljesen múlt el sajnos, csak mérséklődött. Ma is arra ébredtem reggel, hogy széthasad fél oldalt a fejem, délutánig szédelegtem a fájdalomtól, mire végre levonszoltam magam a patikába hatásos fejfájás csillapítóért. Mindenképpen jelezd az orvosodnak, hogy sűrűn van migréned mióta szeded a gyógyszert, ez nagyon fontos, tényleg vedd légy szíves komolyan! Nekem azt mondta az enyém, hogy gyakori migrén stroke-ot is okozhat, azt meg szerintem nem kell elmagyaráznom, micsoda.
2011. márc. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
előtte is fejfájós voltam, szal lehet h nem is attól van.. jaja, tudom, h mi az a stroke.. köszi :)
2011. márc. 18. 23:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!