Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hogy is van ez? Mindenhol azt...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy is van ez? Mindenhol azt hallani, mennyire fontos a vérvizsgálat a fog.gátló felírása előtt. A minap pedig a következőket olvastam:

Figyelt kérdés

A mai korszerű fogamzásgátlók mellett már nincs szükség részletes laboratóriumi vizsgálatra, csak

1. nőgyógyászati vizsgálatra (főként a legfontosabb szexuálisan terjedő betegségek, így a chlamydia és a HPV irányába!)

2. a veleszületett trombózishajlam kizárására (APC-rezisztencia vagy trombofilia)

Az összes több (sajnos) szokványos vizsgálat értelmetlen csacsiság, az APC-rezistenciát pedig szinte senki nem vizsgálja.


2009. márc. 14. 18:27
 1/2 anonim ***** válasza:
Trombózishajlam vizsgálat az annyi, hogy megkérdezi az orvos, volt-e a családban valaki, akinek volt, és slussz. Van akit az se érdekel, ha volt, van, aki elgondolkozik, ha azt mondjuk neki, hogy volt ilyen... Szerintem az egész dolog orvos-függő. Akad olyan, akinek annyit mondunk, hogy pattanások ellen is jó lenne, akkor olyat ír fel. Van, akinek mindegy mit mondunk, elvégzi az összes "előírt" vizsgálatot, még azt is, ami felesleges...
2009. márc. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem el kellett mennem vérvételre, vizeletvizsgálatot kellett csináltatnom, mégis rossz lett a tabi,amit felírtak...Beteg lettem tőle, soha nem voltam olyan szarul, úgyhogy soha többet!
2009. márc. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!