Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mikor leszek védet ha csutorto...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Pukkka85 kérdése:

Mikor leszek védet ha csutortokon el kezdem szedni a fogamzásgátlot? Akkor mikor leszek védet? Az orvos nekem azt mondta h 5. nap kezdjem szedni a tájékoztatoba 1-7 nap van irva akkor mikor szedjem?

Figyelt kérdés
2011. jún. 6. 21:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha az orvos 5. napot mondott, akkor az 5. napon kezd el. Nem tudom mi a fenéért tök ismeretlen, orvosi diplomával valószínűleg nem rendelkező embereket kell kérdezgetni, ha a doki konkrétan megmondta...

Benne van a tájékoztatóban, hogy mikortól véd.

2011. jún. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
csak azért kérdeztem mert egy héten 2 dokihoz is kellet mennem és mind a ketto másat mondot és még a tájékoztatoba is más van irva.
2011. jún. 6. 22:04
 3/3 anonim ***** válasza:

Abban, hogy mikor ideális elkezdeni, eltérnek az orvosi vélemények, épp ezért van a tájékoztatóban is ilyen tág tartomány megadva. Az 5. nap egy gyakori, főleg a régivágású orvosok által javasolt kezdési időpont. Mostanság többen javasolják azt, hogy már a menses 1. napján kezdjék el a tabletta szedését. Nekünk az egyetemen egy sokat tapasztalt prof. azt mondta, neki a legjobb tapasztalatai akkor voltak, amikor a páciensei a 3. napon kezdték el, ezért most már ő konzekvensen mindenkinek ezt ajánlja.

A védettséget elvileg szinte azonnal kialakítja a fogamzásgátló, de azért ajánlott legalább az első 2 hétben egyéb módszerrel (pl. óvszer) kiegészíteni a védekezést.

2011. jún. 7. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!