Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátló utolsó szem +...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló utolsó szem + antibiotikum, meddig kell az óvszer?

Figyelt kérdés
Tegnap kellett bevennem a 21. szem fogamzásgátlót, de sajnos felfáztam így mellé antibiotikumot is kellett beszednem (2db szem), tehát ma kezdődik a 7 napos szünet. Mennyi ideig kell óvszerrel is védekeznünk?
2011. júl. 22. 10:09
 1/2 anonim ***** válasza:
40%

Szia!

Én pontosan 2 hete kezdtem antibiotikumot szedni(tüszős mandulagyull.), elég nagy adagot (napi 3x2 szemet) egy elvileg erős gyógyszerből. A gyógyszertárban kérdeztem meg, hogy szükséges-e ilyenkor kiegészítő védekezés,és meddig. A gyógyszerész nő azt mondta, nem kell, mert ez még nem olyan nagy adag,ami befolyásolná a fogamzásgátló hatását. Eszerint Neked sem kell, hiszen ahogy olvasom,kevesebb antib.-t kell szedned.

Mi egyébként védekez(t)ünk mellette, de főleg azért,mert még pluszban egy másik antibiotikumot is kellett szednem 3 napig,mivel nem gyógyultam meg az elsőtől...

(egyébként az első adagot a fog.gátlóm 9.-14. szeméig, a másodikat a 18.-20. szemig szedtem)

Nekem tegnap kezdődött a szünet,és óvszerrel védekezünk,úgy tervezem,a következő ciklusom kezdetéig.Ha bizonytalan vagy és félsz,szerintem tedd ezt te is, fő a biztonság!:)

Persze, ha van rá lehetőséged, mindenképp faggasd ki a nőgyógyászod, sajnos én nem voltam otthon,ezért tudtam "csak" a gyógyszerészt megkérdezni.

Bocsi, ha túl részletesen, bonyolultan írtam, csak azért, hogy lásd a hasonlóságot/különbséget.

Remélem azért valamennyit segítettem..:)

Jobbulást! :)

2011. júl. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm, hogy ilyen részletesen válaszoltál!
2011. júl. 22. 23:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!