Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Magyarországon már végeznek...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Magyarországon már végeznek bőr alá ültethető fogmzásgátló műtétet? Van itt olyan, akinek már csináltak?

Figyelt kérdés
Mennyire hatásos? Jobb, mint a fogamzásgátló tabletta? Jelentkezett valamilyen mellékhatás?
2011. aug. 5. 10:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
nem is hallottam ilyenről!
2011. aug. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Én már hallottam róla, de nem tudom, hogy itt Mo-on alkalmazzák-e. Kérdezz erről egy nőgyógyászt, mondjuk a www.orvostudakozo.hu -n.
2011. aug. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
0%

Egyszer olvastam egy listát, amiben hatásfok szerint állították sokba a fogamzásgátló módszereket. Erre a sor vége felé emlékszem. Szóval nem, nem ajánlott. Ha van is műtét a TB nem támogatja és nem altatásban végzik. Mélyen a zsebbe kell nyúlni. Az első három helyezett közül válassz: tabletta, óvszer, pesszárium!

26F

2011. aug. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Én nyolc éve használom (nem Magyarországon), semmi panaszom nincs rá, itt a legmegbízhatóbb hormonális fogamzásgátló eszköznek tekintik, hiszen nem lehet elfelejteni bevenni, hányás, hasmenés nem befolyásolhatja a hatékonyságát, mint az orális hormonális fogamzásgátlók esetén, és több tapasztalat van a hatékonyságáról, mint a vaginális hormonális fogamzásgátlók esetében.


Kicsit furcsa, hogy beleültetnek valamit az emberbe, de végülis a macskámnak is teljes élete van a mikrochippel. :)

2011. aug. 5. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Én azt olvastam róla, hogy a leghatásosabb fogamzásgátló módszer. Az USA-ban rengeteg nő használja, de sajnos nem tudom, hogy mennyire hatásos a valóságban. Igazából csak 2-3 év múlva lenne aktuális vagy ez vagy a tabletta. Jelenleg óvszerrel védekezünk.
2011. aug. 5. 11:05
 6/17 A kérdező kommentje:
Megkérdezhetem, hogy hol élsz? Nem tapasztaltál mellékhatást? És a legfontosabb, mennyibe kerül kb?
2011. aug. 5. 11:06
 7/17 anonim ***** válasza:

Én vagyok az, aki írta, hogy Implanon-t használ. Nem csak én, de számos barátnőm is, mindenki előrelépésnek találja az orális hormonális fogamzásgátláshoz képest.


Olyan eseteket, amelyekből nem történt terhesség következett be, szinte kizárólag az ausztrál sajtóban olvastam 5-6 évvel ezelőtt, és mind a helytelen behelyezésre volt visszavezethető.

2011. aug. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Ezalatt az időszak alatt több helyen is éltem, de csináltatni Dél-Koreában szoktam, 260 000 KRW az ára, mai árfolyamon 50 000 forint körül. Ez az itteni fizetésekhez képest nagyon olcsó, a minimálbér 900 000 KRW, egy csomag Mercilon 1100 KRW és amúgy recept nélkül kapható.


Tényleg semmi mellékhatást nem tapasztaltam, 19 éves korom óta szedtem orális hormonális fogamzásgátlót, azzal sem volt semmi bajom, 28 évesen váltottam erre, de ezzel aztán még annyi sem.


Az egyetlen hátránya, hogy számos országban nem tudják kiszedni vagy pótolni. :S

2011. aug. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
30 rugó az a kis implantátum, amit beültetnek, általában kar belső felére. Magyarországon nem tudom, hogy van-e, szerintem van, csak annyira drága és nem népszerű, hogy szinte senki nem tud róla. De az orvosok biztos tudnak benne segíteni, a beszerzésben is esetleg, ha itthon nem lehet, és a behelyezést illetően is tudnak tájékoztatást adni, hogy kihez kell fordulni, mennyibe kerül, stb. 3 éven át véd, bár függ a nő súlyától (én így hallottam), akinek túlsúlya van, annál javasolni szokták a hamarabbi cserét.
2011. aug. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Utána néztem az Implanonnak és sokan írták, hogy jelentkeztek mellékhatások. Szerencsére még van elég sok időm mindennek utánanézni. Ha orvosnál járok, tőle is mindenképp rákérdezek. Egyébként az ára nem is olyan sok(a fórumon, ahol olvastam tavalyi hozzászólásokat, 30-35ezer forintot írtak).

Köszönöm szépen a válaszokat!

2011. aug. 5. 11:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!