Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Milyen rossz hatásai lehetnek...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen rossz hatásai lehetnek annak, ha egy lány fiatalon, mondjuk 16 évesen kezdi el szedni a fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés
2011. okt. 3. 22:32
1 2
 1/11 napietus ***** válasza:
100%
ha még nem állt be rendesen a ciklus, akkor pl. nem szokták felírni. meg ilyenkor a szervezetben hormonális változások zajlanak, nem biztos, hogy jó ebbe hormonkészítménnyel belenyúlni. persze van, akinek felírják pont menstruációs problémák miatt is, meg azért az abortusznál mindenképp jobb. de általánosságban az óvszer a legjobb ilyen korban.
2011. okt. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%
A mellékhatásai ugyanazok lehetnek, mint idősebb nőknél. Viszont jóval nagyobb az esély rá, hogy abbahagyás után nem áll helyre az eredeti ciklus.
2011. okt. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Enyhén rákkeltő, minden korban. Bár a hajfesték is az...

Ha volt a családban daganatos megbetegedés vagy trombózisos, akkor nem ajánlatos szedni.

Másrészt, egyes hormonális eredetű betegségeknél kifejezetten hasznos. (pl. PCO)


Saját tapasztalat: én is 16 évesen kezdtem el szedni, igaz, én "csak" hormonproblémák miatt egy erősebbet (Cypromix, de a Diane35 is ugyan az). Amikor utánaolvastam, volt akinek meg se kottyant, én viszont azon kevesek közé tartoztam, akinek testi tünetei ugyan nem voltak, de szívesen beugrottam volna egy vonat elé... Avagy ha hajlamos vagy a depresszióra, akkor egyiket se javaslom, hiába olcsók...

2011. okt. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
utolsó, sem a diane, sem a cypromix nem fogamzásgátló
2011. okt. 3. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
35%
16 évesen még próbàld hanyagolni a f@szt, vàrj még 1-2 évet, lehet meg is bànod még?!?!
2011. okt. 4. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

23:46-os


igen, tényleg nem arra lett eredetileg kitalálva, de mivel van ilyen hatása is, egyes dokik így is felírják "csak úgy" is, ha kéri a páciens. Nem egy olyan ismerősöm szedi az ára miatt, akinek egyébként rohadtul nincs hormonzavara. (megjegyzem, nekik érdekes módon semmi bajuk tőle o.O)

2011. okt. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
23%
Meddőség, mellben csomók, hüvelyszárasság, libidó csökkenése valamint átveri a szervezeted és a te hormonjaid helyett dolgozik és majd 40 évesen elkezdesz klimaxolszolni, de alegfontosabb mérgezi a májad és az egész szervezeted, trombózist okoz valamit rákot is akár.Sajnos nálunk előfordult a család nő tagjai között ezek a tünetek nagy része.Én sosem szedném, nemhogy 16 évesen amikor kisincs fejlődve a szervezeted még.
2011. okt. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
75%

Jaj, de szeretem az ilyen tájékozott vészmadarak, mint ez az utolsó...

Igen, előfordulhatnak ilyesmik, amiket az előző válaszoló írt, de elég kicsi a valószínűsége. Ő pont ilyen történetet ismer, ezért úgy állítja be, mintha a fogamzásgátló tönkretenné az életed. Ez így nem igaz. És az óvszernél biztonságosabb, kényelmesebb a használata, és ha elég sűrűn szoktatok szeretkezni, akkor olcsóbb is.


18/L

2011. okt. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
41%

Utolsó: Lehet kicsit vészmadárkodás szerinted, amit az egyik hozzászóló írt, de azért szerintem több embernél fordul elő melléhatás, mint gondolnád. Egyszer készítettem egy kérdőívet, és bizony 50 nőből 18nál volt libidócsökkenés, 8nál hüvelyszárazság, 16nál hangulatingadozás, 11nél fejfájás/migrén, 9nél hasi fájdalom, 3nál zsíros bőr/acne, 13mál emlőfájdalom/mellfeszülés, 7nél pecsételő vagy áttörő vérzés, 16nál hízás/étvágyfokozódás, 15néál hüvelyi vagy húgyúti fertőzések, 1nél trombózis, 3nál hányinger/hányás, 2nél depresszió, 2nél hasmenés/székrekedés, 2nél petefészekciszták, 3nál fogyás, 1nél emlőváladékozás, 1nél folyamatos hüvelyi folyás. 10 olyan nő volt az 50ből, aki semmilyen negatív mellékhatást nem tapasztalt.

Emellett 32 olyan nőből, aki már abbahagyta a szedést 5nek nem rendeződött a vérzése és 5-nek csak orvos tudta rendbehozni a vérzését.


Persze egy 50 nővel készült felmérés nem tekinthető reprezentatívnak, de azért elgondolkodtató.

2011. okt. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

A haverom barátnője pl. vérzékeny lett tőle.

De szerintem akár a melled is kiszőrösödhet :D

2012. júl. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!