Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fél éve szedek fogamzásgátlót....

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fél éve szedek fogamzásgátlót. Anyu nem tudja, ellenzi, de ma rákérdezett. Mit tegyek? Sztori részletesen lejjebb.

Figyelt kérdés

Szóval az a lényeg, hogy nagyon ellenzi a fogamzásgátlót, és én a háziorvosommal beszéltem erről, és a lelkére kötöttem, hogy ne mondja el anyunak h szedek. Ő megígérte, és mivel létezik orvosi titoktartás, bíztam benne. De az orvos mégis elmondta anyunak. Híztam a gyógyszertől (46ról 51re), anyu ma azt mondta, hogy azt sejti, azért híztam mert fogamzásgátlót szedek, és az orvosom is mondott vmit. Én hirtelen köpni-nyelni nem tudtam, és letagadtam. Azt se tudja, hogy már nem vagyok szűz, de szerintem tisztában van vele. Aztán sírva hívtam barátomat, hogy mi van, mert akkor döbbentem rá, mennyire becsapom anyut, amikor ő azt szeretné hogy őszinte legyek vele. Így most nem tudom, elmondjam-e neki vagy sem. Azért nem szeretném mert nagyon ellenzi és balhé lenne belőle, de azért jó lenne már megtudnia mindent. Teljesen össze vagyok zavarodva! :( Ti mit tennétek?

19/L


2009. júl. 19. 21:39
 1/7 anonim válasza:
Anyukád ugyis fogja rajtad látni hogy valami bánt.Nem vagy már annyira gyerek szerintem hogy ezt meg lehessen a szemébe mondeni hogy igen van egy párkapcsolatod és szükséged van már fogamzásgátlóra.Én is igy kezdtem csak nekem megtalálta anyu és mondta a magáét.ugyhogy szerintem mond el neki hogy mi a helyzet pár napig dünnyög aztán megbékél.Neked és a a lelkednek is jobb lesz hogy nem kell hazudnod és te is biztonságba érzed magad.Sok boldogságot!
2009. júl. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
sztem mondd el neki :) csak jobb lesz utána..meg elmúltál 18 azt csinálsz amit akarsz..nem kell a beleegyezése hogy szedd..meg sztem biztos nem tagada ki mert szeded:D szal sztem mondd el neki:)
2009. júl. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

19 éves vagy, nem 16! Kellő lelki felkészülés után állj elé a barátodal és mond meg neki, hogy fogamzásgátlót szedsz, és meg ne próbáljon lebeszélni, mert már elmúltál 18, ez a te döntésed, nem az övé. Ez a legtisztább és legjobb megoldás szerintem. Én ezt tenném.

Mellesleg miért ellenzi ennyire?

Jha, az orvost meg akár fel is jelentheted, mert már bőven nem vagy 14, ha bármit kiad a magánéletedről 3. embernek, akkor megszegi az orvosi titoktartást, és fel lehet jelenteni tudtommal.

2009. júl. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Igazatok van, csak nehéz eléállnom. Sok gond van most velünk, sok minden miatt harcolnom kell anyuékkal és még ha ezt is megtudná... :S De hát muszáj lesz. Egyébkén azért ellenzi, mert ő még a régi őskövületeket ismeri, amitől sok ismerősünk kapott cisztát meg rákot, meg meddő lett, és azt hiszi most is ilyenek. Nem tudtam mit mondani neki már, hogy elhiggye, nem így van.

Az utolsó válaszolónak: igen, a feljelentés nekem is eszembe jutott, csak azért nem teszem meg, mert öcsémnek az életét többször megmentette (szívbeteg). Meg hát magánorvos, és jóban vagyunk vele. Hát ez van! :) Erőt kell vennem magamon...mindenkinek köszönöm, hogy írt! :)

2009. júl. 19. 22:12
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

nagylány vagy, a te dolgod, nem anyádé, inkább örülne hogy biztonságban vagy. kérdezd meg hogy jobb lenne-e ha nem védekeznél...


az orvost meg lazán bepanaszolhatod az illetékesnél, mert megszegte a titoktartást. én a helyedben legalább lecseszném.

2009. júl. 20. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

sztem azaz orvos minimum érdemel egy lecseszést. hihetetlen, h milyenek az orvosok...:S még szerencse h életet menteni legalább tud.

amúgy vanegy ötletem. nemtudom milyen tablettát szedsz, de rengeteg tablettának rávan írva a betegtájékoztatójára, h alacsony hormontartalmú gyógyszer. ha talán a tiedre is rávan írva, akkor mtuasd meg anyukádnak. ha nincsen, akkor mond el anyukádnak, h megkéred a nőgyógyászod h ilyet írjon fel. neten rálehet keresni a tabik betegtájékoztatójára, és ott ellehet olvasni h melyekre van ez ráírva.

anyukádnak megmajdmég aztis mondjad, h terhességmegelőzés tekintetében a tabletta sokkalsokkal biztosnágosak, főleg h mostanában rendszeresen szakadoznak szét bizonyos óvszerek, és a eseményutáni tabletta pedig klb 10szer annyi hormont tartalmaz mint a foggátló.

2009. júl. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Hát most beszéltem vele, de egyszerűen nem érti meg a dolgokat, és nem akar megbékélni a gondolattal. De ez van! :)
2009. júl. 20. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!