Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ha abbahagyom a fogamzásgátló...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha abbahagyom a fogamzásgátló szedését el kell mennem a nődokihoz? Aki abbahagyta, miket tapasztalt? Magas hormontartalmú fogamzásgátlót szedtem.

Figyelt kérdés
Elsősorban "negatív" tünetek érdekelnek. Diane 35-öt szedtem egy évig, elvileg azért is, mert nem szép a bőröm.

2012. szept. 13. 18:59
 1/7 TOMAtm ***** válasza:
hát a volt csajom amikor fogamzásgátlót cserélt-elhagyta akkor zsírosabb lett a bőre és szerintem hízott is,pedig nem evett többet.gondolom ösztrogén miatt.
2012. szept. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én nem mentem nődokihoz amikor abbahagytam .... a tapasztalatom pedig az volt, hogy vártam vártam vártam a mensim , hogy majd megjön és elmentem végül nődokihoz, aki már a pici fiam szívverést mutatta ... szóval én mint a huzat úgy teherbe estem tabi elhagyása után ! :)



ÉS szebb lett a bőröd ? Én a természetes szappanokat ajánlom, mint pl kecsketejszappan, hagyj el minden testápolót krémet , arclemosót , és ezt használd, krémnek pedig sheavajat , kakaóvajat , nekem ez segített , és nem váltam meg tőle !

2012. szept. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

hááát, vmivel szebb lett a bőröm... de nem sokkal, annyi, hogy nincsenek hatalmas pattanásaim :D összegezve azt mondanám, hogy a tünetet kezelte vmennyivel, de a probléma okát nem.


én nem hiszem, hogy teherbe esnék, a barátom külföldön van január óta, csak ugye maradt gyógyszer, akkor jött a barátom, a nyáron nem akartam abbahagyni és akkor most stop.


én igazából azon parázok nagyon, mert elég jó vékony alakom van :D a foggátló miatt felszedtem 3-4 kilót... és most nem akarok meghízni :D

2012. szept. 13. 20:48
 4/7 anonim válasza:
semmiképpen ne szedd ezt! ez nem fog gátló,csak fog.gátló hatású hormonkészítmény, amit 6 hónapnál tovább nem ajánlott szedni! én is szedtem 4 évig,még a szőröm sem nőtt tőle,ami így visszanézve hátborzongató! teherbeesnem viszont a 3.hónapban sikerült. szerencsém volt. másoknál évekig kezelik ennek a tablettának a hatását...
2012. szept. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

sajnos sikerült 1 év 3 hónapig szednem, bajom nem volt vele, kivéve néhány rosszullétet az első 3 hónapig. Amikor utoljára mentem receptet felírni, másik nődokihoz mentem, mert siettem plusz aznap kellett, bevennem az első szemet, mondta ő is, hogy ezt max fél évre írják ki és azt ajánlotta, hogy kezdjek el másikat. Nekem ez nem tetszett, egyrészt alapból, nem is értem, hogy lehet csakúgy egy ilyen komoly gyógyszert, mint a fogamzásgátló szünet nélkül váltani, másrészt meg tudtam, hogy az utolsó 3 havi adag kell márcsak, a nyár miatt nem akartam küszködni vele, plusz a barátommal voltam...

Utolsó hozzászóló: te tabi mellett estél teherbe vagy abbahagyás után? Mert miután abbahagytad és úgy az szerintem nem baj :)! Ja és írtad, hogy te 4 évig szedted, az orvosod akkor miért írta fel ennyire, ha még ő is tudta, hogy nem szabad sokáig szedni ezt?

2012. szept. 15. 23:57
 6/7 anonim válasza:
abi után egy évre estem teherbe, nem is aggódom miatta. amúgymeg mindig más soki rendelt, igaz megkérdezték,hogy mióta szedem,de senki nem váltott velem gyógyszert...
2012. szept. 16. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

én meg pont így jöttem rá, amikor először és utoljára más dokihoz mentem... :S

azért látom a te orvosaid eléggé felületesek voltak ezen a téren

2012. szept. 16. 22:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!