Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mirena spirál vagy fogamzásgát...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mirena spirál vagy fogamzásgátló tabletta. Melyiket válasszam? 34 éves két gyermekes anyuka

Figyelt kérdés
Amugy a Mirenát a mensi hányadik napján teszik fel?
2012. szept. 25. 08:32
 1/10 anonim ***** válasza:
26%

Hát, spirálról sok rosszat hallottam (simán teherbeestek mellette, fertőzések...), fog. gátlóval sem tömném magam már "ennyi" idősen...

Elkötésre még nem gondoltál? Nem vicc, komolyan.

2012. szept. 25. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
36%

Én nem tetetnék fel spirált. Soha. Anyukámnak múltkor kiesett (!!) a hüvelyéből, a bugyijában találta meg! 50.000 ft körül van, fél éve rakták fel neki, és most újra meg kellett vennie.

Ráadásul magánnőgyógyász rakta fel neki, nagyon jó orvos állítólag, mindenki dicséri..


Anyósom meg meddő lett tőle, hála a folyamatos méhgyulladásnak.

2012. szept. 25. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
De akkor mi a legjobb megoldás 30-on túl???
2012. szept. 25. 10:09
 4/10 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem a fogamzásgátló tabletta, gyűrű.


Személy szerint a gyűrűt ajánlom, ez a legalacsonyabb hormontartalmú fogamzásgátló. Nincs ráhatással hasmenés, hányás, nem felejtheted el bevenni, havonta 2x kell vele foglalkozni. Feltenni meg levenni.. :)

Én nagyon szeretem, nálam semmi mellékhatása nincs, míg a tablettától olyanok voltak, hogy a hajam kettéállt (27 évesen tele volt aknéval a fejem a tabletta miatt, pedig alacsony hormontartalmú volt).

2012. szept. 25. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hány éves vagy utolsó és mi óta használod a gyürüt?
2012. szept. 25. 11:57
 6/10 anonim ***** válasza:
31, lassan 3 éve használom.
2012. szept. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
inplanon 3 evre ved felkarban van keves hormon kevesebb verzes. nagyon jo 9 evig volt nekem egymas utan csak ha kiveszik az kellemetlen vagy ferjed elkottetni a 3 utan ferjem megtette idealis megoldas o 44eves tobb gyereket nem akar en 40 no 3 gyerek
2012. szept. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
73%

Ja, aztán ha eltűnik a karjából az implantátum akkor b@szhatja.


Implantátumot soha ne használj kérdező, nagyon rossz.

2012. szept. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Igen olvastam az implantokrol rosszat.

Egyébként elég erős lett a szülések óta a vérzésem ezért is kacérkodok a Mirenával. De még mindig nem tudom hogyan döntsek.

2012. szept. 26. 12:48
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia! Én is nagyon gondolkoztam ezen a kérdésen nemrég. (Eddig óvszerrel védezektünk, de volt amikor az elején nem húztuk még fel és volt egy iszonyatos 1 hetem, mert késett a havim és azt hittem terhes vagyok! Na akkor döntöttem ez így tovább nem mehet!) 35 leszek, 2 gyermekem van. Nem tudom de én a spiráltól nagyon óckodom. Hát amikek olvastam és hallottam róla, hogy kilukasztotta a méhét néhány nőnek, meg terhesek lettek mellette (az egyik kolléganőm is), szóval nem tudom... Én inkább a hüvelygyűrű mellett döntöttem. Nagyon kicsi a hormontartalma és tényleg csak kétszer kell vele foglalkozni egy hónapban! Az orvosom szerint 50 éves korig simán lehet használni. Nehéz kérdés ez, de útólag már bánom, hogy a második császáromnál nem köttettem el magam!
2013. febr. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!