Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hormonmentes fogamzásgátlókkal...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hormonmentes fogamzásgátlókkal kapcsolatban tapasztalat, vélemény?

Figyelt kérdés

5 éve szedek fogamzásgátlót, de már szeretnék leállni vele, mivel ilyen hosszú távon már kezd káros lenni a dolog.

Latexallergiám van, annak idején többek között ezért is kezdtem el szedni.


Úgy tudom vannak ilyen, krémek kúpok akármik, amik hormonmentesek és helyi alkalmazás szükséges. Ezekről szeretnék némi infót. Milyen, mennyire hatékony stb.



2012. okt. 16. 14:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
46%

Én 2 éve pharmatex tablettát vagy kúpot használok.

Sokna mondjuk, hogy megbízhtatalan, de ha norálisan betartatod mindíg a min. 10 percet és előtte-utána nem mosakodsz intimszappanal elég kevés az esélye, hogy tehere ess!

Hátránya tehát, hogy körülményesebb mint a többi módszer és egy kicsit gyógyszer szaga van a dolognak.

Előnye,hpgy fertőtlenítő hatása van és mióta ezt használom semmiféle apró gombám vagy fertőzésem sem volt.


25/N

2012. okt. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Jobb ha nem szeded.Több kárt okoz mint hasznot.
2012. okt. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nem bízom bennük.Az 5-20-as pearl index szerintem eléggé elrettentő,alig kevesebb,mint a megszakításos "védekezésé".
2012. okt. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Elsőnek köszi! 'simán' (tusfürdővel nem lactacyddal) zuhanyozni azért lehet utána?


A harmadik válaszolóhoz pedig: én a pharmatex.hu oldalon azt találtam, h a hüvelyi spermicid anyagok megbízhatósága 0,7-7% Akkor most mi az igaz?

2012. okt. 16. 15:26
 5/14 anonim ***** válasza:
A Pharmatexnak nyilván az az érdeke,hogy minél biztonságosabbnak tüntesse fel a terméket.Én nem vagyok orvos,de inkább nekik hiszek,mint a gyógyszegyártóknak.Ez a te döntésed,nem szólunk bele,de ha nem akarsz gyereket,akkor jobb,ha a tablettánál maradsz.
2012. okt. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

5-ös. Az orvosoknak pedig azaz érdekük, hogy minél jobb színben tüntessék fel azt a gyógyszergyártó céget amivel szerződtek...ezáltal teljesen egyik félben sem lehet megbízni!

Az tapasztalatom az, hogy aki megfelelően használja nem esik teherbe tőle...persze mint mindenhol nyílván itt is vannak kivételek! A fogamzásgátló tabi az egyik legsunyibb gyógyszer aminek később fognak kiütközni a következményei sajnos.

Kérdezőnek: Sajnos minden féle szappan csökkenti a pharmatex hatását. ( biztos lehet mondjuk kapni már olyan tüsfürdőket mondjuk amik ebbe nem tartoznak bele, de én ennek ne jártam utána)

Tehát rendes tüsfürdős, intimszappanos fürdés után 2 óráig nem lehet szex és utána is várni kell 2 órát mielőtt megmosakodsz rendesen. Külsőleg persze megtörölheted magad mondjuk nedves törlővel vagy vízzel.

Persze neked és a párodnak kell eldönteni, hogy bevállaljátok e ezt a módszert...

Örülök ha segítettem valamit :)

2012. okt. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
A spermicidek baromira megbízhatatlanok még normális alkalmazás mellett is. Te tudod, hogy neked mekkora kockázat fér bele.
2012. okt. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

A Pharmatex és hasonlók csak olyan pároknak való, akik nem mennek falnak attól, ha mégis besikerül a baba.


Nagyon megbízhatatlan, még a használati utasításokat betartva is.


Megszakítás nélkül nem ajánlom, hogy használd!

És mellé még nem árt figyelni a naptárt is, és a legkritikusabb időszakban érdemes kerülni a szeretkezést.


Nem valami romantikus, igaz?


Egyébként keress rá! Itt is elég sok topik van a pharmatex-szel kapcsolatban, illetve más fórumok is foglalkoznak vele.

2012. okt. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Először is köszi mindenkinek, aki eddig segített.


Az a baj, hogy elvileg én is bizalmatlan vagyok ezzel a pharmatexxel kapcsolatban... :S Ugyanakkor tényleg elég "macerásnak" is tűnik a használata.

Csak a gyógyszert meg nem igazán szeretném már szedni ilyen sokáig, nem akarok semmi később kiütköző problémát, bár az orvosom elég tabi-párti.

Babát még nem szeretnénk azért most, épp a megfelelő közös otthont keressük, úgyhogy ezzel 2-3 évet szívesen várnék még.

Hjaj.. :S

2012. okt. 16. 18:38
 10/14 anonim ***** válasza:
Hát akkor használd megszakítással.
2012. okt. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!