Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » 45 éves nő számára melyik a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

45 éves nő számára melyik a legideálisabb fogamzásgátló módszer?

Figyelt kérdés
Óvszert használtam egész életemben, de most át szeretnék térni másra a parterem kedvéért. Mit érdemes használni abban az esetben, ha egymás után több aktusról van szó? Tehát olyasmit szeretnék, amit nem kétóránként kell cserélgetni, és nem is tabletta. Kicsit elmaradott vagyok az újdonságok terén, és főként velem egykorú nők tapasztalataira lennék kíváncsi, hogy ők mit használnak/mi válik be nekik. Intéseket is szívesen fogadok - miben nem szabad bízni, és mi teheti borzalmassá az egészet (gondolok ezalatt irritációra, habzásra, egyéb csodákra). Köszönöm előre is!
2012. dec. 19. 11:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Sterilizálás.
2012. dec. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ennyi idősen kényelmes lehet a spirál, vannak olyanok, amik hormontartalmúak, és azok általában biztonságosak. 30-40 ezer körül vannak azt hiszem a hormonosak, és 5 évente elég cserélni. Ha kiszámolod, még egy ezresre se rúg így a havi költség, tuti olcsóbb, mint az óvszer. Amúgy szerintem kérdezd meg a nőgyógyászodat is, hogy mit ajánlana neked.
2012. dec. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:

Egyetértek, a nőgyógyász tudhatja a legjobban. Felesleges úgy kipróbálni bármit is, hogy nem tudsz róla semmit.

Aki pedig nem tud normális választ adni, az minek ír ide? Ha ennyire unatkozol, játssz a farkaddal. Ha van..

2012. dec. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Mindenképpen dokival beszéld meg, de ha nincsenek rizikófaktorok (dohányzás, trombóziskészség), akkor szerintem írnak fel alacsony hormontartalmú készítményt. (Én Nuvaringet használok, 35 felett vagyok.)


A másik lehetőség valóban a műtéti megoldás, de ez sem olcsó és bármilyen furcsa, ez sem 100%-os megoldás (bár valójában semmi nem az). (Én a helyedben viszont bevállalnám, mert ha már nem akarsz szülni, akkor ez a legjobb megoldás.)

2012. dec. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Spirált csak szült nőknek tesznek fel.

Szóval ha a szülésen túl vagy már, akkor ez jó megoldás. Nekem Mirenám van, az egy hormontartalmú spirál. 5évre ad biztonságot és nem menstruálok tőle :)

2012. dec. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
17%
45 éves vagy és még mindíg csak partnereid vannak,vagy most van ?! Gratula! NEm csodálom azt a sok óvszeres numerát ,meg azt,hogy 45 éves érett Nő létedre ilyen tájékozatlan vagy ! Lehet lepontozni ! Gondolom,1 férfi sem volt jó eddig egész életedben,de arra azért jók,hogy kupagolgassanak......
2012. dec. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

"Spirált csak szült nőknek tesznek fel. " - ez nem így van.


# 6: Te meg ne ítélkezz látatlanban. Honnan veszed, hogy a kérdezőnek hány és milyen kapcsolatai voltak életében? Lehet, hogy házas volt, és van már 3 gyereke, és a "köztes" időkre jó volt az óvszer is...


35 felett már egészen más fogamzásgátlási szempontok vannak, mint huszonévesen! Vagy esetleg úgy gondolod, hogy 35 felett már az ember ne éljen nemi életet?

2012. dec. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Attól függ.

Kombinált hormontartalmú készítmény (tabletta, hüvelygyűrű) SEMMIKÉPPEN ilyen korban. Már 35 felett sem javasolt, 45 főleg meg főleg nem.


Ha szültél már gyermeket, akkor szerintem a spirált érdemes megpróbálni. 5 évig jó. Van hormonmentes változat és hormonos is (de csak progeszteront tartalmaz).


Ha egyáltalán nem szeretnél több gyereket, akkor a sterilizálás (vagy a tiéd, vagy a partneredé) szintén jó lehet. Nincs mellékhatása és megbízható. Viszont nagy %-ban visszafordíthatatlan.

A férfiak sterilizálása egyszerűbb, esetleg érdemes a partnereddel megbeszélni.

2012. dec. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
4%

Háhá! Vicces hogy még mindig csak partnered van. És nem férjed!

A másik ami röhejes, hogy az elmúlt 30 éveben ha jó volt az óvszer akkor a maradék néhány évre miért nem jó? Pár év és már nem is kell védekezned.

2012. dec. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
# 9 Háhá, képzeld, több évtizednyi HÁZASSÁG után nekem is PARTNER-em van.
2012. dec. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!