Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Lassan 1 éve szedek fogamzásgá...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lassan 1 éve szedek fogamzásgátlót,7 tablettamentes napom után a 8. helyett a 9. napon vettem be az első tabit, viszont az nap szexeltünk a barátommal, van okom aggodalomra?

Figyelt kérdés

2013. jan. 7. 22:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, van. Gumit is kellett volna hasznalnotok.
2013. jan. 7. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen szerintem, nem tudom milyen gyógyszert szedsz, de általában nem lehet több napot kihagyni mert akkor a szünetben sem véd. Szóval, ha több mint 12 órát csúsztál akkor 7 napig kiegészítő védekezés plusz később egy teszt.
2013. jan. 7. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Symiciát szedek!
2013. jan. 7. 23:09
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha elfelejtette bevenni a Symicia-t

- Ha 12 óránál rövidebb időt késlekedett a készítmény bevételével, a fogamzásgátló hatás még megbízható. Vegye be a filmtablettát, amint az eszébe jut, és a következő szemet a megszokott időpontban vegye be.

- Ha 12 óránál hosszabb időt késlekedett a filmtabletta bevételével, a gyógyszer megbízhatósága csökkenhet. Minél több egymást követő filmtablettát hagyott ki, annál nagyobb a fogamzásgátló hatás gyengülésének veszélye.

Különösen nagy a teherbeesés kockázata, ha a csomag elejéről vagy végéről hagyott ki tablettákat. Ezért az alábbi szabályokat kell követnie (lásd még az alábbi ábrát is).

- Több filmtablettáról felejtkezett el a csomagban

Kérje ki orvosa véleményét.

- Egy filmtablettát hagyott ki az első héten

Vegye be a kihagyott tablettát, amint az eszébe jut (még akkor is, ha ez két tabletta egy időben történő bevételét jelenti), és a következő tablettákat a szokásos időben vegye be. Alkalmazzon kiegészítő fogamzásgátló módszert a következő 7 nap alatt pl. óvszert. Ha a mulasztás előtti héten szexuális együttlétre került sor, tudomásul kell vennie, hogy a terhesség kockázata fennáll. Ebben az esetben forduljon orvosához.

2013. jan. 7. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Erről van szó, utolsó. Már csak azt szeretném tudni, hogy a Kérdező a fenti betegtájékoztatót miért nem az aktus ELŐTT olvasta el, hogy előre tudja, mik a teendők.

Akkor kellett volna gondolkodni, nem most feltenni a kérdéseket. Továbbmegyek, ha komolyan gondolja a védekezést, akkor ezekkel már a tabletta szedése előtt illik tisztában lenni. Mert mi van, ha elfelejti az ember, és ahol éppen van ott nincs internet ahol utánanézhet?

Ez olyan, mint sokan csak használják az autót. De amikor defekt van, akkor azt sem tudja, hol keresse az emelőt, keresztkulcsot meg a pótkereket. A használatukról meg nem is beszélve.

2013. jan. 8. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
E olvastam! Eddig mindig minden rendben volt, 2. nap után vettem észre h egy nappal elcsúsztam.
2013. jan. 8. 18:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!