Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Abba kéne hagynom a cigit ha...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Abba kéne hagynom a cigit ha elkezdem a tabit?

Figyelt kérdés
A kérdésem a következő, ma jártam nőgyógyásznál, irt receptet fogamzásgátló tablettára. Elmagyarázta a használatát, stb. stb. (hozzáteszem, eddig nem használtam fogamzás gátló tablettát) Meg is vettem, amikor hazaértem elkezdtem olvasni a betegtájékoztatót, ahol az áll, hogy ha dohányzom, nem szedhetem. Az orvosom ezt nem emlitette. Tehát mielőtt elkezdeném szedni, le kéne tennem a cigit? Arról nem irt semmit a betegtájékoztatóban, hogy mi gond lehet abból, ha a tabi mellett cigizem. Tapasztalat? Esetleg tudtok valamit erről?

2013. jan. 21. 19:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Mindenképpen egészségesebb lenne ha abbahagynád, mert nem tesz jót a cigi+tabi a szervezetednek. De nekem van olyan barátnőm, aki cigizik mellette.
2013. jan. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igen, kéne.


" a fogamzásgátló és a cigaretta együttes hatása nagy mértékben megnöveli a szív-és érrendszeri megbetegedések, infarktus, tüdőembólia és trombózis kialakulásának veszélyét.


Ez a kockázat 35 év felett a korral egyenesen arányosan növekszik, de az elszívott cigaretták hormonszintje és a tabletták hormontartalma is nagy mértékben befolyásolja a kockázat mértékét. A nem dohányzó nőkhöz képest az enyhe dohányosok (maximum 10 szál egy nap) a tabletta szedésével 3,5-szörösére növelik a szívinfarktus veszélyét, az erősen dohányosoknál pedig a 20-szorosára nő az infarktus kialakulásának kockázata." stb., olvass a neten...

2013. jan. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ.
2013. jan. 21. 19:52
 4/6 anonim ***** válasza:
van olyan ismerősöm, akinek trombózisa volt mert sokat bagózott, és közben szívott......
2013. jan. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Kittike.e ***** válasza:
Nekem ugyan így volt, de külön szólt az orvos, hogy mindenképpen tegyem le a cigit, mert nyomorék is lehetek..
2013. jan. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Akkor úgy látom nincs más választásom, de nem baj, terveztem is, hogy leteszem a cigit, de semmilyen motiváció nem volt hatásos, igy végül is ... :) és köszönöm a válaszokat... :)
2013. jan. 22. 18:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!