Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Milyen hatása van az esemény...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen hatása van az esemény utáni tablettának abban az esetben, hogyha nem bíztos, hogy megtermékenyülés történt?

Figyelt kérdés
tegnap elszakadt az óvszer, de még nagyon az elején voltunk, így nem teljesen bíztos, hogy bármi probléma lehetne. Én azért aggódom, szeretnék esemény utánit bevenni, de nem tudom, hogy abban az esetben, ha (azt hiszem,) nem került belém semmi, milyen hatással lesz a szervezetemre.

2013. márc. 31. 12:17
 1/10 anonim ***** válasza:

Ugyanolyan, mintha került volna beléd. Az eseményutáni a megtermékenyülést akadályozza meg, bezavarhatja a hormonjaid, lehet nem jön meg hónapokig, de az is lehet semmi változást nem tapasztalsz. Van aki bevétele után vérezni kezd pár nappal, van aki nem.

Szóval a hatás ugyanolyan, mintha lenne mit végezni a tabinak a szervezetedben.

2013. márc. 31. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. márc. 31. 12:21
 3/10 anonim ***** válasza:
még ha kerül beléd spermiuim és épp van peteérésed akkor sem biztos a teherbeesés. Igy azt sosem lehet tudni hogy történik-e megtermékenyülés. De jobb a biztonság igy inkább vedd be. A hatása ugyanaz mivel nem lehet tudni hogy lenne-e terhesség belőle.
2013. márc. 31. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Az elmúlt hónapokban/évben elég sokat betegeskedtem, a gyógyszerek, antibiotikumok hatására (gondolom), felborult minden a szervezetemben. A helyzet az, hogy március elején menstruáltam utoljára, tehát, normális esetbe most kéne megjöjjön, de ezt nem tudom bíztosra, mivel volt már úgy, hogy egy hónapba többször jött meg, vagy éppen egyáltalán.

A barátom ma felkereste egy nőgyógyász ismerősét, aki azt mondta neki, hogy kizárt a terhesség, ez a két ok miatt: most kellene megjöjjön nekem, és nem került belém ondó. De ő azt nem tudhatja, hogy előfordul nálam az ilyesfajta "zavar".

Barátom is, a doki is mondja, hogy pénzkidobás, de nem tudok nyugodt maradni addig, ameddig be nem veszem a gyógyszert..

2013. márc. 31. 12:51
 5/10 anonim ***** válasza:
Igy hogy el sem ment és nem akkor vettétek észre hogy kiszakadt igy tényleg 0 az esély rá. A másik azt nem tudom tudod-e de még ha épp van peteérées és van is együttlét akkor is csak kb 20% az esélye annak hogy lesz teherbeesés. Hiába adott minden hozzá....
2013. márc. 31. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

nem vagyok bíztos abban, hogy menstruálnom kell a napokban, nem mutatta jeleit eddig és az úgy-e garantált, hogy nem ment el, de az előváladék még ott van.

először fordul elő ilyen velem, fogalmam sincs, hogyan kezeljem a helyzetet. itt az egyedüli, akit nyugtatni kell, az én vagyok. más mindenki bíztos abban, hogy nem lehet gond..

2013. márc. 31. 13:02
 7/10 anonim ***** válasza:

Aszerint dönts, hogy mit tennél, ha most teherbe esnél!


Abortusz vagy bevállalnátok?

Ha semmi esetre se jöhet a baba, akkor jobb, ha beveszed, bármit is mond a nőgyógyász ismerős.


Egy nő a ciklusa bármelyik napján teherbe eshet.

Nincs olyan, hogy 0 esély.

Csak olyan van, hogy nagyobb esély és kisebb esély.


Én is például a leglehetetlenebb időpontban estem teherbe.

A várt menstruációm előtt pár nappal, ráadásul úgy, hogy megszakítással védekeztünk (és sikeres is volt a megszakítás, hosszú percekkel előbb kivette). Megtartottuk, egyébként is akartunk gyereket, csak egy picit később.


Ha velünk történne hasonló baleset, én nem venném be, de csak azért, mert akár már jöhet a második is (bár kicsi lenne a korkülönbség).


Ha te nem így van vele, akkor vedd be!

2013. márc. 31. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszönöm Nektek.
2013. márc. 31. 13:13
 9/10 anonim válasza:

Nem vagy terhes szerintem,megnyugodhatsz... Édesapám orvos. (Nőgyógyász). SOKKAL TÖBBET ÁRTASZ MAGADNAK EGY LÓRÚGÁSNYI HORMONNAL...

1. Spermium nem került beléd.

2. Ahogy olvastam,a ciklusod végén jársz.


Ne kavard fel a hormonrendszeredet feleslegesen.

Én életemneb kétszer vettem be. De nálam indokolt volt. Először egy napot végig hánytam tőle... -így nem is hatásos,ugye,ha kitávozik belőlünk, de nem bírtam bevenni a második szemet. (Megúsztam).


Másodszor görcsöltem tőle,és vagy 6 hétre jött meg utána. Aztán felborult a ciklusom.

Én nem ajánlom, de természetesen te döntesz!

2013. márc. 31. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Nem vagy terhes szerintem,megnyugodhatsz..."


SENKI sem terhes az aktus után 72 órán belül. Majd csak 7-10 nap múlva, ha beágyazódik.


"sokkal többet ártasz magadnak egy lórugásnyi hormonnal..."


Kérdezd már meg édesapádat, hogy mi árt jobban, mi a megterhelőbb a szervezet számára: egy abortusz vagy egy esemény utáni tabletta.


Ha az abortuszra szavaz, akkor nem ártana visszavenni tőle a diplomáját.

2013. márc. 31. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!