Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mik a tapasztalatok a hormon...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mik a tapasztalatok a hormon spirállal kapcsolatban? Van különbség a normál spirál és e között? Állítólag nagyobb és jobban érzi a fiú is (szex közben) és a lány is (úgy általában).

Figyelt kérdés
S az is érdekel, hogy a hormon ilyen esetben hogy "szívódik fel"? Én nem szedhetek a hormon miatt fogamzásgátlót, sima spirál mellett már 2X teherbe estem, s a doki ezt javasolta, de én a hormon, s a mérete miatt félek egy kicsit tőle. Nálunk marad vagy ez, vagy a véglegesítő műtét. :-(
2009. okt. 29. 10:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha nem javasolt a hormon számodra, akkor szerintem felejtős a dolog.

Más fogamzásgátlási módra nem gondoltál?

2009. okt. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:

Na én pl. a hormonspirált használom mivel rohadt feledékeny vagyok és tudom hogy a tablettát elfelejteném bevenni,fél éve használom már és eddig semmi baj vele:

Ha "benned van" egyáltalán nem érzed, én még szex közben sem szoktam érezni és a (volt) páromat se zavarta eddig csak egyszer, amúgy szex közben ki lehet venni hogyha nagyon zavarna (max 3 óráig lehet kint aztán vissza kell rakni).

Az anyag a spirálon/vagyis benne van, a méretétől nem kell félni sztem, mikor (összébb nyomva) behelyezed nem nagyobb egy átlagos tamponnál.

A hormon tulajdonképpen direkte ott szívodik fel ahol kell.

Persze van egy csomó mellékhatása is,úgyanúgy mint a fogamzásgátló tablettának!

Nagyobb a trombózisveszély (főleg cukorbetegeknek meg dohányosoknak (na én pl. dohányzom..)) esetleg belekavarhat egy kicsit a menszeszedbe stb, a füzetecskében ami van a spirálhoz nagyon jól le van írva minden. Nekem eddig még nem volt bajom a menszesszel sem miatta és eddig sikeresen tette dolgát pedig azért "kaptam eleget" spermából (valahogy stílusosan kifejezvén.)

DE - ha nem szedhetsz a hormon miatt tablettát akkor szerintem ezt se használd, mivel a hormon teljsen ugyanaz csak éppen direkte a nemiszervedben szívódik fel.

Nem tudom hogy miért nem szedheted a tablettát, ha a felszívással van gond és a doki szerint ez lenne a legjobb akkor próbáld ki, én eddig nem tapasztaltam rosszat ezzel kapcsolatban, a "legrosszabb" az volt hogy mikor elkezdtem szedni eléggé megnőtt az étvágyam (amúgy is imádok enni xD) és könnyebben híztam pár kilót és a mellem is nagyobb lett egy kosármérettel és kicsit fájt (mint mikor kiscsaj voltam és nőtt :D) de semmi vész. Sikerült leadnom a kilók nagyrészét, a mellméret maradt, már nem fáj...

Na, összefoglalván: Én ajánlom ezt a módszert, de mindenképpen olvass/járj még utána, talán kérdezz meg még más orvost stb.

Ha tudsz angolul vagy németül olvass utána neten ezeken a nyelveken is mivel külföldön már sokkal elterjettebb a használata.

:-) sok szerencsét.

2009. okt. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

1. válaszadó: köszi, hogy válaszoltál.

De, gondoltam másra is, de nagyjából (amit ismerek) minden kizárt. Lehetőségek:

- naptármódszer: sosem volt egyforma ciklusom, kiszámítani lehetetlen.

- óvszer: részben allergiás vagyok a latexre, de ez a kisebbik gond. Sem a párom, sem én nem szeretünk bíbelődni szex előtt ilyesmivel. Ez alkalmanként, vagy szexpartner váltogatáskor elmegy, de házasságban hosszútávon illúzióromboló. Szerintem sokan vannak így ezzel. A pesszárium is hasonló okokból csak ideiglenes megoldás lehet.

- spirál: már kétszer teherbe estem mellette. Valszeg méhszájam alakja miatt csúszhatott ki....

- kihúzásos módszer: ez ugye eléggé bizonytalan

- tabletta: csúnya visszerek, s öröklött trombózisveszély. Szigorúan el vagyok tiltva ezektől sajna.

- tapasz meg hasonló: szintén hormon alapú, de ezt nagyon nem ismerem.

- véglegesítés: szültem már elég gyereket, ez még éppen jó lehet, de elég drága. Ráadásul nekem nem lehet a laporoszkópos megoldás sem (hasi sérv miatt), csak a komolyabb műtét, ami 200 eFt alatt nem úszható meg.


Van esetleg egyéb ötleted, ami még jó lehet? Én másról nem tudok, pedig olvastam utána.

Ami még esetleg szóba jöhetett, az a nagyobb (nem kiesős) hormonspirál, de ezt sem ismerem nagyon. Olvastam már róla, de igazi tapasztalatokra volna szükségem. Állítólag a belőle kikerülő hormon csak a méhen belül marad, s nem szívódik fel...de nemtom. Ezért kérdezem.


2. válaszadó köszi neked is a hosszú választ. De biztos, hogy egyről beszélünk? Amiről én tudok, azt nem lehet kivenni otthon! Azt a doki rakja fel és ott marad 5-7 évig. Vagy valamit rosszul tudok?

2009. okt. 29. 14:34
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha nem akartok több gyereket, esetleg a párodat "köttetnétek el" (nem tudom a helyes szakkifejezést)Ezen elgondolkodtatok már?
2009. okt. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Egy megoldásnak ez sem rossz.... bár szerintem nem menne bele. Irtózik minden orvosi dologtól.


De azért még érdekelnének további válaszok.

2009. okt. 29. 17:59
 6/11 anonim ***** válasza:

Ajaj, így viszont nehéz eset vagy.

Hát kérdezd meg a dokidat, hogy mekkora hormon adag az amitől még nem lehet bajod és akkor még sokmindent tudnék ajánlani, viszont ha tényleg érzékeny vagy rá, akkor a hormon spirál sem túl jó megoldás. A mellékhatások ugyanazok mint ha tablettát szednél, csupán kényelmi szempontból találták ki őket, hogy ne kelljen minden nap bíbelődni velük.

2009. okt. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
sztem a 12:07-es a hüvelygyűrűről beszélt! Félreértés van itt emberek! A kettő nem ugyanaz!
2009. okt. 29. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
előző vagyok: kúpot mért nem próbálod ki? Pesszárium zselével vagy kúppal sztem tökéletes megoldás lehet. Vagy ezt nézd meg: www.femcap.com
2009. okt. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mert allergiás a latexre és a pesszárium is abból van. Illetve ha már a gumival sem akar a kérdező bíbelődni, akkor gondolom a 10 perces hatóidőt sem fogja kivárni a kúpoknál meg krémeknél.
2009. okt. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Ez így van, köszi.

Lehet, hogy mást ez nem zavar, de én tartós kapcsolatban nem szeretem a gumit, meg hasonlókat (pláne, még ha viszketek is tőle...). S igen, kissé lehangoló a rákészülődés. Nem mintha nem csinálnánk már majdnem egy éve így, pont ezért mondom, hogy ez nem lehet hosszútávú megoldás. Utálom!

2009. okt. 30. 15:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!