Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Csökkenti a fogamzásgátló...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csökkenti a fogamzásgátló hatását az olyan antibiotikum amiben nincsen penicillin? Orvos azt mondta nem kell kiegészítő védekezés!

Figyelt kérdés
Viszont a tájékoztatón meg rajta van, hogy kell, így elbizonytalanodtam.. nem értem, a dolgot. Felfázásra kaptam, 5 napig 2x500mg Ceroxim-ot kell bevennem. Mivel SZTK-s nőgyógyászhoz járok nincs kit felhívnom. A háziorvos azt mondta nem kell plusz védekezés, se probiotikum...Ha viszont igen, akkor meddig? Bármilyen tapasztalat jól jönne, főleg olyantól aki szedett már penicillin nélküli antibiotikumot.
2013. dec. 2. 15:30
 1/1 anonim ***** válasza:

Az egész antibiotikum kúra alatt és még 1 hétig ajánlott a kiegészítő védekezés! Bár tény, hogy az antibiotikumok közt is van többfajta, különböző hatóanyagokkal, amik ugyan elvben nem csökkentik a hatását, de számomra az antibiotikum antibiotikum, és inkább védekezek néhány napig, vagy hétig gumival, mint hogy nem kívántan terhes legyek!

A másik meg, hogy a probiotikum bármilyen antibiotikum esetén igencsak és erősen javasolt!

Szóval én minden antibiotikum kúra alatt fogamzásgátló mellett védekeztem gumival és probiotikumot is szedek olyankor. Sőt, antibiotikum kúra alatt nőként hüvelyflóra helyreállító kapszulát sem árt használni, nehogy utána meg jöjjön a hüvelygomba.:(

2013. dec. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!