Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fog. Gátló abbahagyása után...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fog. Gátló abbahagyása után menstruáció elmaradás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

2 éve folyamatosan szedtem fogamzásgátlót, minden rendben volt. Egy ismerősömtől régebben hallottam, hogy nem egészséges ha sokáig szedi az ember egyhuzamban a fogamzásgátlót és néha ki kell tisztítani a szervezetet, ezért abbahagytam a szedését én is a múlt hónapban. Azóta eltelt lassan másfél hónap és még nem menstruáltam. Ez ilyenkor normális?

Mindehhez hozzá kell tenni, hogy a fogamzásgátlón lévő 'placebo' részt sohasem szedtem be, csak hagytam, hogy megjöjjön és arra az időre nem szedtem tabit, csak miután elmúlt a menstruációm.

A párommal aktív szexuális életet élünk de mindig védekezünk, viszont most kicsit félek, hogy van-e valami baj. Mindenképp el fogok menni nőgyógyászhoz, de gondoltam azért megkérdezem itt is, hátha valakinek volt már hasonló esete.

Köszi!



2014. febr. 2. 21:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Mondjuk, ha soha nem csak 1 ismerős miatt csinálnál valamit, hanem olvasgatnál, akkor meg se kérdeznéd ezt, mert tudnád a választ: igen, sokaknak megesik,hogy nem indul meg a peteérés ill. rendszertelen lesz.

Ha majd nem jön meg, elmész dokihoz.

Mondjuk abbahagyás után nekem is 1,5 hónapra jött meg, utána meg napra pontosan. De hát ez neked semmi garanciát nem ad.

2014. febr. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

3 év szedés után 8 hónapig semmi. Aztán másfél hónapig folyamatos vérzés. Ez a tisztítás kell meg a legnagyobb hülyeség. Ha semmi gond nincs akkor halál felesleges abba hagyni. A régieknél még lehet jót tett, az új típusúaknál (alacsonyabb hormontartalom) már egyáltalán nem kell, sőt sok esetben ellenjavallt. Én is csak azért hagytam abba, mert híztam 30 kilót egyéb okokból viszont a tabletta mellett nem bírtam diétával fogyni, a sok túlsúlytól pedig nem tudtam rendesen mozogni, mert nem bírta a térdem. Plusz a libidóm elment nyaralni, barátommal szakítottunk így tökéletes időpont volt az abbahagyom és kezdjük elölről fázishoz. 2 év szünetet tartottam, most kezdtem újra szedni, figyelek a kajára, mozgásra így túlsúllyal nem lesz gondom, libidóváltozásnál meg egyszerűen elmegyek a dokihoz, hogy na akkor cseréljünk, ez nem vált be. Viszont iszonyatosan megszenvedtem az első hónapot mikor elkezdtem szedni, mert alapból gáz a hormonrendszerem és csak a tabletta rázza helyre, így fájdalmas volt az átállás. Az összes mellékhatás meg volt kb, de a második levéltől elmúltak szerencsére, de nem volt egyszerű. Mikor először kezdtem gyógyszert szedni, akkor semmi ilyen nem volt. Pedig az még nagyobb dózisú tabletta volt anno.


Egyébként a nőgyógyász is annyit fog mondani, hogy várj türelmesen, majd megjön. Valamikor.. A placebo részben pedig vas van, hülyeség kihagyni, mert jót tesz. Nem attól jön meg hamarabb, hogy nem szeded be a placebot.


23 N

2014. febr. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem annyira értem az embereket. 3 év szedés után 8 hónapra kimaradt, majd másfél hónapig véreztél, és szerinted ez a szünet miatt van?

Ez nem a szünet miatt volt, hanem a szedés miatt. Nem a szünet tartása volt hülyeség, hiszen pont az derült ki, hogy a szervezetednek annyira nem tetszett a 3 év tabiszedés. Inkább az volt a hülyeség, hogy újrakezdted. Ugyanis ha megint abbahagyod, megint ez lesz jó eséllyel. És azért 8 hónap kimaradás annyira nem király, ha mondjuk babavállalás miatt akarod majd elhagyni.


Én egyáltalán nem tartom hülyeségnek a szünetet (és az orvosok egy része se). Legalább látod, hogy reagál a szervezeted. Ha gyorsan visszaáll a ciklus, akkor nincs gond, újra el is lehet kezdeni, amint visszaállt.

Ha viszont sok ideig kimarad, akkor el kell gondolkodni azon, hogy biztos le kellene még állítani a peteérést x évre...

2014. febr. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!