Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Lehetek terhes? Bővebben lent!

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehetek terhes? Bővebben lent!

Figyelt kérdés
Symicia fogamzásgátlót szedek már pontosan 2 hete. a betegtájékoztatón az van, hogy az első 7 nap után már lehet védekezés nélkül szeretkezni, ez a 10. napon meg is történt, de olyan érzésem van, mintha terhes lennék..miért van ez? lehetőleg normális válaszokat kérnék!:) 16/L

2014. márc. 19. 20:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Általában 3-4 hetet szoktak várni azért, szerintem neked is kellett volna. Csinálj egy tesztet, az biztosabb!

Remélem, nem vagy az :) Sok sikert!

2014. márc. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Hát benne volt az is, ha miután beszedtem a gyógyszert, és a 7 napos szüneteltetés alatt nem Jon meg, akkor lehetek terhes...bíztató! még 2hét múlva kell hogy megjöjjön, ha utána nem Jon meg akkor veszek! köszönöm!:)
2014. márc. 19. 20:06
 3/13 anonim ***** válasza:
tabletta szedésének a kezdetétől számítva 1 hónap után lehet vagyis én ezt olvastam mindenhol és ha ez az álítás megája a helyét akkor lehetsz terhes. de remélem ilyen fiatalon még nem történt meg,lehet csak a testedben kiváltott mellékhatások miatt érzed ezt
2014. márc. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Szerintem csak beképzeled magadnak...reméljük
2014. márc. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
én is remélem :) de akkor ezt miért nem mondta el a nőgyógyász? annyit mondott el, hogy hogy kell szedni...
2014. márc. 19. 20:14
 6/13 anonim ***** válasza:
nekem se mondta anno, mikor nekem felírta ezt a gyógyszert. csak hogy hogyan szedjem, meg h a papíron ott van mniden
2014. márc. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
nekem is ennyit mondott. és menbyi idő után történt meg az első fogamzásgátlóval szeretkezés?
2014. márc. 19. 21:27
 8/13 anonim ***** válasza:
hát gumi nélkül elsőnek 3 hónap után volt, de az a 2. levélnél már mehet. :)
2014. márc. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

én lindynette 20at szedek, és annak a tájékoztatójában az volt, hogy ha a menstruáció első napján kezdem szedni, akkor az első szemtől védettséget biztosít, de az orvosom azt javasolta, hogy várjunk egy hetet a biztonság kedvéért, mielőtt szexelünk a barátommal. 6. napon voltunk együtt, és nem lettem terhes.

persze, én is hallottam olyat, hogy van, aki utána még 3-4 hónapig óvszerrel is védekezett a fogamzásgátló mellett, de ez igazából a saját megnyugtatása végett lehet, nem azért, mert nem jó a gyógyszer.


ha a menstruációs ciklusnak nem az első, hanem későbbi napjain kezded szedni a gyógyszert, akkor kb. 14 napot szoktak írni, mire védeni fog, de ez tuti benne van a tájékoztatóban.


ha rendszeresen szeded, nem hányod ki, nincs hasmenésed, vagy hasonlók, akkor nem valószínű, hogy terhes vagy.

a tüneteket, meg az "olyan érzésem van"-t azt simán be lehet képzelni magunknak, ha nagyon rágörcsölünk a témára, tapasztalat :) mielőtt elkezdtem a gyógyszert szedni, én is mindig azt hittem, hogy ez vagy az már a terhesség tünete lehet. aztán nem az volt. :)


22/L

2014. márc. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszokat:) sokat segitettetek:) foleg az utolso :))
2014. márc. 24. 09:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!