Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Szerintetek lehetek terhes?...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek lehetek terhes? Bővebben alul

Figyelt kérdés

Március 31-e óta szedek Symicia fogamzásgátló tablettát. Az van a betegtájékoztatón, hogy ha a menstruációm első napján kezdem el szedni, akkor azonnali védettséget nyújt, de ha nem az elsőn akkor 7 napig kiegészítő védekezést kell alkalmazni. Én az első napon kezdtem el szedni. Az első héten az egyik tablettát ki is hagytam véletlenül, majd (mivel az volt írva, hogy egy tabletta kihagyás után 7 napig megint kiegészítő védekezést kell alkalmazni) egy hét után tehát a második héten voltunk együtt először védekezés nélkül. Vasárnap(20-án) hagytam abba az első havi gyógyszer szedését, de azóta nem jött meg. Azt írják, hogy a 7 tablettamentes napból, körülbelül a 2.3. napon lenne esedékes a menstruáció kezdete. Nekem még nem jött meg. Véleményeket esetleg tapasztalatokat nagyon nagyon várok.

Előre is köszönöm szépen!



2014. ápr. 23. 14:19
 1/5 anonim válasza:
38%
nyugi nem vagy terhes :)
2014. ápr. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az első havinál van ilyen, de ma holnap kéne megjönnie. Szerintem ha a jövő hónapban se jön meg akkor van gáz.
2014. ápr. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én is Symiciát szedek, de én már 3 éve. Először is, nekem mindig a szünet 4. napján jön meg a vérzésem – pénteken szedem be az utolsó tablettát, és kedden kezdek vérezni. Szóval emiatt még ne aggódj. A másik, hogy ha először szedsz fogamzásgátlót, az mindig tud zavart okozni a szervezetedben. Az első 2-3 hónapban gyakran előfordul, hogy rendellenességek vannak a vérzésben – áttöréses, pecsételő vérzés jelentkezhet, vagy éppen elmarad a menstruáció. Ezek nem azt jelentik, hogy terhes vagy, csak a szervezeted éppen szokja a tablettát. Emiatt orvoshoz sem kell fordulnod, csak akkor, ha hónapok után is hasonló tüneteket érzékelsz, vagy ha pl. nagyon erős a vérzésed.

Nem látok okot arra, hogy terhes lennél, hiszen rendeltetésszerűen jártál el, védettség nélkül nem voltál együtt a pároddal. Amiatt ne aggódj, hogy a szünet 3. napján még nem jött meg – mint mondtam, én 3 éve szedem, és mindig a 4. nap jön meg. :)

2014. ápr. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia

én mikor este elfelejtettem bevenni, olyankor másnap reggel vettem be és a kövit meg este

orvosom mondta h igy még lehet

2014. ápr. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
megfog ma éjjel jönni.
2014. ápr. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!