Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mennyi idő után hat egy...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi idő után hat egy fogamzásgátló? (Symicia) Összetett kérdés bővebben lent

Figyelt kérdés
Tudom sok ilyen kérdés volt már. Tudom hogy ha a ciklus első napján veszem be az első szemet már egyből védett vagyok. Mindenhol azt írják az orvosok hogy 5 napnál tovább felesleges kiegészítő védekezés. A betegtájékoztató azt írja hogy 2 hétig azért még használjunk kiegészítő védekezést (gondolom azért ha becsúszik ne lehessen perelni) viszont édesanyám meggyőződése hogy 3 hónapig kell szedni amíg hat, mert hogy a nővérem is úgy szedte és magasról tesz arra hogy az orvosok mit mondanak. Szóval a kérdésem az lennem, hogy ha holnap az első menstruációs napomon elkezdem szedni, akkor rá 19 napra kell még óvszert használni, vagy megnyugodhatok, hogy védve vagyok egy nem kívánt terhesség ellen? :) Előre is köszönöm a válaszokat! :)

2014. jún. 2. 19:58
 1/8 anonim ***** válasza:
30%
Hallgass édesanyádra. Nincs orvosi végzettsége, és nem is tájékozott, de mégis csak az édesanyád.
2014. jún. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
hát szerintem, aki elég idős, hogy fogamzásgátlót szedjen, annak már nem muszáj minden esetben az édesanyjára hallgatnia... főleg ha a betegtájékoztató és az orvos is ellene szól... ez a te döntésed, hogy vállalod-e a kockázatot :) és ha lehet akkor kérdezd meg a nőgyógyászod :)
2014. jún. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
értem én, hogy az édesanyám és ha igaza van hallgatok is rá főleg ha értene is hozzá , de mivel tényleg halvány lila gőze sincs erről a dologról, ezért kíváncsi vagyok tapasztalt emberek véleményére is, mert addig amíg én veszem meg az ilyen dolgaimat, addig én szeretném eldönteni, mert én sem sz*rom a pénzt már bocsánat és azért nem 2 Ft a különbség a két dolog ára között, plusz még allergiás is vagyok az óvszerre és azért nem mindegy hogy 1 hónapig szenvedek még vagy 3 hónapig :) de ha olyan mondja nekem, aki konyít is hozzá, természetesen kivárom, de fölöslegesen nem szeretném :)
2014. jún. 2. 20:15
 4/8 anonim ***** válasza:

Akkor magadtól is rájöhettél, hogy kire is kell hallgatnod...

Ez kb. olyan, mint amikor anyám megmondta, magántanárhoz kell járnom angolból, mert a bátyámnak is csak úgy sikerült a nyelvvizsga. Aztán érdekes módon nekem nem kellett...

2014. jún. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
hát, az orvosokra szeretnék hallgatni, de jó lenne, ha megerősítenék (vagy cáfolnák) azt amit az orvosok mondanak, olyanok akik már átélték ezt, mert ugye úgy nyugodtabb lennék :)
2014. jún. 2. 20:22
 6/8 anonim válasza:
Szia,mi a barátommal megvártuk a biztonság kedvéért az első hónapot, a második hónaptól már gumi nélkül szexeltünk és nem csúszott be gyerkőc :)
2014. jún. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
szia! :) végre válasz a kérdésemre! :D köszönöm szépen! :) azért még várok még pár megerősítést de eddig nagyon a 3 hónap ellen szólnak a dolgok! :)
2014. jún. 2. 21:18
 8/8 anonim ***** válasza:
Sok tabletta azt írja első szemtől, első hét után, a tiéd második hét stb. A legtutibb a második levéltől már egész biztosan véd. Ez minden tablettára örök érvényű igazság. A 3 hónap csak azt jelenti, hogy annyi idő alatt szoksz hozzá, ha utána is vannak kellemetlen tünetek (pecsételés, bármi testi tünet ami nem az azonnal orvoshoz kell fordulni részben van) akkor nem jó és cserélni kell más fajtára. Szóval a második levéltől nyugodtan lehettek együtt a barátoddal ha rendesen szedted. Se hányás, se hasmenés, se kihagyott szem nem volt. Hajrá.
2014. jún. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!