Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Azt valaki elmagyarázza, hogy...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Azt valaki elmagyarázza, hogy ha kihagyok 1 szemet és utána a következő 3 napban szedem normálisan, akkor miért nem véd a 4. napon?

Figyelt kérdés
Tehát kihagyom a hétfőt, utána viszont szedem normálisan kedden-szerdán-és csütörtökön, akkor hogy lehet az, hogy nem véd rendesen pénteken még?
2014. jún. 29. 18:31
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű: A tabletta akkor véd ha mindig beszeded. Tehát ha nem, akkor nem véd. Mittudom én miért, mert nem adagolod a hormonokat folyamatosan, és elindul valami folyamat a szervezetedben. Nem véd és kész.
2014. jún. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Najó, idáig értem és tudom...én a "folyamatra" lennék kiváncsi :)
2014. jún. 29. 18:35
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha kihagysz egy szemet, elindulhat a peteérés folyamata, amit a többi tabletta már nem biztos, hogy meg tud akadályozni.
2014. jún. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Pontosan, elindul a peteérés, és nem biztos, hogy a további hormonok ezt le tudják nyomni. Én úgy tanultam, hogy sok tabi progeszteron tartalmú, ami gátolja, hogy kialakuljon az ovuláció. De a peteérés során a tüsző termel olyan anyagokat, amik serkentik ennek a bizonyos hormonnak a termelődését. Ezáltal elkezdődik a serkentés, és már nem biztos, hogy le tudja nyomni, le tudja gátolni a progeszteron.

2014. jún. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
És akkkor az hogy lehet, hogy 1 hét múlva viszont már véd rendesen...4 nap múlva nem, de 7 nap mulva igen..?
2014. jún. 29. 19:12
 6/19 anonim ***** válasza:
Amit a betegtájékoztató ír... nem vagyok orvos :)
2014. jún. 29. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Ezt nem írja a betegtájékoztató...
2014. jún. 29. 19:22
 8/19 anonim ***** válasza:

Hát az én betegtájékoztatóm leírja, hogyha az első héten hagysz ki 1et, akkor mi van, ha a 2.on, akkor mi van, és ha a 3.on akkor mi van. Szerintem mind leírja... De ha ennyire nem találod, akkor pl. itt van ez:


[link]


De nem hiszem el, hogy ilyen a tiedben nincs.

2014. jún. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Azt írja, hogy mit kell csinálni! Nem azt, hogy miért! Nem vagyok teljesen hülye és szöveget értelmezni is tudok.
2014. jún. 29. 19:34
 10/19 anonim ***** válasza:

Félre mindenki, biológus vagyok.


Tehát női nemi ciklus.. (hogy is volt?)


Tehát...


Na, amikor szeded a tablettát, akkor a tablettában lévő progeszteron hormon mesterségesen "terhesség" állapotában tartja a tested, amikoris nincs peteérésed. A peteérés, ha nem szednél tablettát egyébként a ciklusod 15. napján történik. A 15-öt az első menzesz naptól kell számolni.


Szóval a következő a helyzet: a 15. napon (tabi nélkül) kilökődik a petefészkedből egy petesejt és elindul a méhed felé. Kb. 1 hétig életképes, ha ezalatt az egy hét alatt valakivel együtt vagy és nem védekeztek, akkor van kb. 60-90% esélyed arra, hogy terhes leszel. Illetve mivel a spermiumok kb 3-4 napig életképesek, azt szokták mondani, hogy kb a 8-23. napig vagy termékeny.


Tehát ha nem szeded a tabit, a progeszteronszint leesése miatt azonnal peteérésed lesz, mindegy hányadik napnál jártál. Ekkor 1 hétig termékeny vagy, ráadásul ha megtermékenyülsz, a tabi miatt valószínűbb, hogy beteg gyereked születik.


Szóval csak felelősséggel, főleg ilyen fiatalon, 13 évesen!

2014. jún. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!