Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ha elkezdek fogamzásgátló...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha elkezdek fogamzásgátló tablettát szedni, mennyi idő után jelentkezhetnek komolyabb gondok (pl. trombózis)? Meddig kell aggódnom miatta? Kiderül ez az első hónapban? Vagy még korábban?

Figyelt kérdés
2008. aug. 6. 15:55
 1/5 anonim ***** válasza:
41%
Jóval késöbb türténhetnek ilyenek! Az is lehet, hogy 1 évig szeded majd abbahagyod és 20 év múlva történik valami, amit a tablettára vezetnek vissza! A szervezeted nem felejt!
2008. aug. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az ilyen komolyabb következményeket nem tudod csak úgy kivédeni. Ne kezd el szedni, ha ennyire félsz, mert akkor minden nap rettegésben fogsz élni, hogy mikor történik valami. És akkor magadat fogod hibáztatni, hogy minek kezdted el szedni, vagy éppen a párodra hárítok, hogy miért hallgattál rá, az meg csak megkeserít mindent.
2008. aug. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg orvosodat, mindenki más csak tippelgethet. Tudod, magyarország a 10 millió szakértő hazája.
2008. aug. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Trombózisod nem csak a tablettától lehet! Amik le vannak írva a betegtájékoztatóban csak LEHETSÉGES tünetek, nem fog jelentkezni rajtad az összes tünet, sőt még annak az esélye is minimális, hogy egy tünetet észlelsz!
2008. aug. 7. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

A fogamzásgátló tabletta dohányzással együtt eléggé megemeli a trombozis kialakulásának az esélyét.

Nekem volt mélyvénás trombózisom. Hormonális fogamzásgátlás és dohányzás... 10 évig együtt... :-( Persze után már azt is megtudtam, ogy örökölt hajlamom van. (érdekes, hogy elöttem a családban senkinek nem volt én mégis mindkét szülömtől örököltem).

Egy vérvizsgálattal meg tudják állapítani a hajlamot.

Ha nagyon félsz, vagy a családban volt már trombózis akkor mindenképpen kérd ezt a vizsgálatot.

2008. dec. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!