Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Elmúlt a vérzésem a Rezia...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elmúlt a vérzésem a Rezia fog. Gátlótól! Valakivel volt már hasonló?

Figyelt kérdés

Az még hozzátartozik a történethez, hogy június 15-én esemény utáni tablettát vettem be, mert kiszakadt az óvszer. Kb egy héttel ezután jött meg (júni 21.), hamarabb persze (nyilván az esemény utáni miatt), ezért kiváltottam a Reziát, de csak a menstruáció második napján vettem be, mert nem voltam benne biztos, hogy rendesen megjön-e vagy csak egy kicsit vérzek az esemény utánitól.

Második nap jön nekem mindig a legtöbb vér, és amikor reggel láttam, hogy a menstruációmhoz híven ez így is történt, akkor vettem be délután 5-kor a fogamzásgátló legelső tablettáját (egyébként még sosem szedtem fogamzásgátlót, ez az első alkalom).

Este felé, amikor tampont cseréltem, azon már nagyon kevéske vár volt, meg is lepődtem, ezért inkább betettem egy betétet, hogy lássam, hogy alakul a dolog. Azóta eltelt egy este, de még mindig semmi.

Szerintetek a fogamzásgátló miatt lehet ez, vagy a esemény utánitól? Veletek történt már hasonló?


18/L



2015. jún. 23. 13:22
 1/4 anonim ***** válasza:

"Kb egy héttel ezután jött meg (júni 21.), hamarabb persze (nyilván az esemény utáni miatt), ezért kiváltottam a Reziát"

Nekem nem világos, miért váltottad ki a Reziát? Egyébként konzultáltál nőgyógyásszal, mielőtt egymás után beszedted az esemény utánit és a fogamzásgátlót? Köztudott, hogy ezeket nem igazán lehet "keverni", te meg konkrétan kb. egy héttel az egyik után elkezdted szedni a másikat... Ennek akár nagyon durva következményei is lehetnek a szervezetedre nézve, gratulálok, jó ötlet volt.

Egyébként kérdésedre pontosabban válaszolva: lehet a fogamzásgátlótól, lehet az esemény utáni tablettától, de lehet a kettő együttes hatásától is. Keress fel egy nőgyógyászt, ő tud biztosat mondani. De nyilvánvaló, hogy a szervezeted nem egyik pillanatról a másikra szokja meg a fogamzásgátlót, hónapok kellenek, mire "normális" működésed lesz, az esemény utáni tabletta bevétele pedig szintén hónapokon keresztül belezavarhat a ciklusodba. Őszintén szólva, nem tudom, hogy mit vártál.

2015. jún. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ja és hozzáteszem azt is, hogy Reziát szedek én is, soha nem volt ilyen tünetem tőle, hogy elmúlt a vérzés. 3-4 napig vérzek mindig.
2015. jún. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Levél végén majd újra megjön,nem kell aggódni.
2015. jún. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Tényleg nem voltam elég körültekintő sajnos, csak már nagyon régóta szerettem volna elkezdeni a tablettát, és sajnos közbejött az esemény utáni, én meg sajnos nem nagyon jártam utána a dolognak.

Remélem azért, hogy nem lesz komolyabb bajom.

2015. jún. 23. 13:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!