Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátlótól csökkenő...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátlótól csökkenő libidó? Milyen tünetei vannak?

Figyelt kérdés

Ostoba kérdés, tudom, így az erre irányuló kijelentéseket hagyjuk, ha lehet. :) Gyógyszer terén tapasztalatlan vagyok.


Rengeteg helyen olvastam ezt, mint mellékhatást, és megmondom őszintén, én ettől félek a legjobban, hogy tönkreteszi a szexuális életünket.

Alapvetően mi nagyon ritkán tudunk együtt lenni a párommal, most, hogy elkezdtem szedni a bogyót, az első levél alatt nem is volt rá alkalmunk, tehát nem tudtam "tesztelni", hogy pl. van-e ilyen, hogy kevésbé tud-e felizgatni, van-e hüvelyszárazság, stb.


Viszont most, hogy épp a tabiszünetben vagyok, azt érzem, hogy teljesen megvadultam. Sokkal érzékenyebb az egész testem, és kb legszívesebben közölném a párommal, hogy vágjon már gerincre :D

Nem tudom eldönteni, hogy ez szimplán a hormonszint megváltozása miatt van, és normális azalatt, hogy megvan, vagy akkor kezdjek aggódni, hogy gyógyszer alatt meg nincs ilyen, tehát akkor elnyomja?



2016. ápr. 15. 15:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mivel alacsonyan tartja a hormonszintet, nincs peteérés, "nincs miért szexelni a szervezet szerint", így a libidó is csökken, kinek mennyire. A megvonásos állapot ideje alatt még lehet ilyened, hogy fellángolsz, mert leesik a hormonszinted.

Nem kívánod a szexet, nehéz felizgatni, nem nedvesedsz, ezek a tipikusak.

Egyébként nagyon sok mindent befolyásol: szaglást, ízlelést, stb. Okozhatja azt is, hogy az az illat amit szeretsz a párodban, megváltozik így számodra és mivel nem váltja ki a hormontermelést, egyszerűen nem kívánjuk a másikat.

2016. ápr. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
22%

Tizensok évig védekeztem hormonálisan. Az egyik tablettánál valóban tapasztaltam némi libidócsökkenést, de azért ezen tudatosan lehet változtatni, kell is. Mert hát evés közben jön meg az étvágy... A terhesség, a szoptatás is okoz libidócsökkenést, és akkor ne legyünk terhesek se, meg ne szüljünk gyereket? Ez a része könnyen orvosolható.

Ha pedig komolyabb mellékhatásokat tapasztalsz: több száz féle hormonális fogamzásgátló van a piacon, és mindegyik másképp hat a szervezetre. Én picit tartottam a libidócsökkenéstől a korábbi tapasztalataim miatt, de amikor hüvelygyűrűre váltottam, nemhogy csökkent a libidóm, hanem még nőtt is.

2016. ápr. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
46%

Ne haragudj, de ha nekem is 3 hétig nélkülözni kéne a szexet, teljesen mindegy, hogy szednék-e fog. gátlót vagy sem, hát én is falat kaparnám hiányomban!!!

Amúgy én 3 fajtát szedtem annak idején, egyik mellett sem változott meg a libidóm.

Viszont miután szültem, utána már nem bírtam szedni, mert állandó hüvelyszárazsággal, irritációval, vagy éppen fertőzéssel szenvedtem, abba is hagytam. Szóval nálam a terhesség, szülés miatti hormonváltozás kavart be fog. gátló szedése mellett. Viszont a libidómmal akkor sem volt gond.

Ha még hosszabb szexuális élmény hiánya után sem vágysz a szexre, illetve hiába vagytok együtt, nem igazán vágysz rá, akkor el kell gondolkozni, hogy gond van a libidóval, de egyébként nem.

2016. ápr. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ennyire kevés együttlét miatt valóban nem éri meg szedni. Főleg, hogy ha sokáig nem szexeltek, el tud múlni könnyebben a vágy, a gyógyszer pedig rátesz, kialakul egy ördögi kör.

Mennyi ideje vagytok együtt?

Ha múlik a vágy, akkor az nem csak a tabletta miatt lehet sajnos, a gondok egy kapcsolatban szintén okoznak libidógondokat. Ezt tapasztaltam, a végére a kapcsolatnak már abszolút nem izgatott semmi, szakítottunk (nem emiatt) nem hagytam abba a szedését és újra helyreállt a dolog, sőt azóta sincs gond! A megfelelő pár is szükséges ehhez. Ahogy az is hogy a tablettával sok minden megváltozik (szaglás stb.)

Hüvelygyűrűre azért váltottam mert száraz lettem, de libidóm azért volt, még ha kevesebb is mint előtte.

2016. ápr. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én két évig szedtem fogamzásgátlót és nekem csökkent a libidóm. Olyan tünete van, hogy nem jut eszedbe a szex. Legalább is nekem ez volt. Nem kívántam soha, mintha nem is lenne, ha a párom szerette volna elutasítottam, volt amikor időközben megjött hozzá a kedvem, de nekem hiányzott magamból az az érzés, hogy bizsereg mindenem annyira akarom. Nőgyógyász ajánlott vitaminokat, hogy majd az rendbe hozza a libidóm, de csak picit változott a dolog. Így elegem lett, és egy fél éve abbahagytam. Újra van libidóm, még nem egészen olyan, mint volt, de már bizsergek, tudok falat kaparni és van kedvem kezdeményezni :) Szóval soha többet tabi

24l

2016. ápr. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

#4 Másfél éve vagyunk együtt, de nem azért nem vagyunk együtt sűrűbben, mert nem akarnánk, hanem mert a lehetőségek nem adottak.

Bogyót pedig mindenképpen szednem kell, hormonális gondok miatt, viszont pont ezért sokkal érzékenyebb tudok lenni a mellékhatásokra, és nagyon oda kell figyelni rá.


Igazából saját magamat is megleptem, mert nem vagyok az a "falat kaparós" típus, igazából ezért voltam rá kíváncsi, hogy milyen tünetekből lehet tudni, hogy oda a libidó, hogy lehet-e köze hozzá. Betegtájékoztatóban általában nem fejtik ki az ilyet. :D


Köszönöm az eddig válaszokat! :)

2016. ápr. 16. 11:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!