Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Miért szidjátok a cypromixet,...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért szidjátok a cypromixet, ha nem is szedtétek?

Figyelt kérdés

Én jelenleg is ezt szedem, és semmi bajom tőle! Tudom, baromi erős HORMONgyógyszer, nem lehet sokáig szedni, de nekem csak ez vált be! Próbáltam korszerűbb tabikat de nem váltak be (végig véreztem,migrén stb.)

2 éve szedem, elmúltak a pattik, nem híztam, véd rendesen ugyanis egyszer sem lettem meg terhes, elmúltak a görcsök. árok kontrolokra,szűrésre,vérvételre és semmi bajom tőle.

Aki nem is szedi, az is írja a negatív véleményeket, mert hallotta hogy a szomszéd kislánynak nem vált be, akkor biztos másnak se :D



2016. máj. 27. 10:36
 1/9 anonim ***** válasza:
61%

Ez most fizetett hirdetés, azért reklámozod? :-P

Van akinek beválik, van akinek nem és kész :-P

2016. máj. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha te ezt a szert két éve szeded, szerintem érdemes lenne elolvasnod ennél a kérdésnél a hozzászólásokat (főleg a 8-9-iket), ahol a betegtájékoztatóból is idéz valaki, és fórumokon orvosok által leírt válaszokból is:


http://www.gyakorikerdesek.hu/szexualitas__fogamzasgatlas__2..

2016. máj. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%
Azert, mert te helytelen ideig alkalmazol egy gyogyszert, es szerencsedre semmi bajod nem esett (még, maradjon is igy!), attol meg ne reklamozd a butasagodat.
2016. máj. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Erős vese és májkárosító amúgy, ami a szedés után szokott előbújni. Egyébként azért jó mert még szeded!

Én is szedtem a Diane-t (tök ugyanez csak betiltották Franciaországban) 3évig mert a bőrgyógyász szerint segít majd... és többet ártott mint használt. A pattikon nem segített, sőt visszajöttek miután abbahagytam, még több, mert csak elfedi a gondokat. Plusz pajzsmirigy alulműködést okozott ami után most egy életen át kell szednem a hormonpótlást... A nőgyógyászok azonnal elveszik (tesóm is szedte és amint nőgyógyászhoz ment lecserélte, nekem is így volt) ha nem indokolt a szedése (akkor is max fél év a szedési idő) és az endokrinológusom is azt mondta: ha valaki ezeket a szereket (Diane, Cypromix) akarja felírni anélkül hogy megkeresné az okot, akkor dokit kell váltani mert ő csak endokrinológusok kezébe engedné őket, akik kezelik a pcos-t stb és tudják hogy kinek adható, nem csak a több pénz miatt írják fel.

Én se híztam meg semmi, de utána az összes gyógyszerrel megszenvedtem mert a magas hormontartalom után nehezen áll át a szervezet kisebbre, hosszabb a megszokási idő legalább 5-6hónap! Először szintén antiandrogénre kell cserélni amiben több a hormon, után lehet a normális antiandrogént és az után a sima fogamzásgátlót ami már nem antiandrogén! Nekem így kellett különben szintén fejfájás, vérezgetés, hányinger jelentkezett.

2016. máj. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

És gondolom ti is szedtétek mindannyian, mindannyiótoknak hormonproblémái vannak és nem csak úgy felirt valamit az orvos :D

Ha nincs semmi gond, csak fogamzásgátlás a cél, akkor jó hogy nem válik be.

2016. máj. 27. 16:51
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha hormongondjaid vannak akkor előbb meg kell találni hogy mi okozza és azt kezelni, de csak kiegészítésnek jó terápiára az ilyen szer. Erre alig pár orvos képes az országban sajnos... sokkal könnyebb felírni a hormont ami elfedi a tünetek, miközben az alapbetegség szépen dolgozik mögötte (általában PCOS, IR, cöliákia stb) csak nincs tünet, de ha abbamarad a szer akkor visszajön és mint nekem is visszaüt. Minél inkább nem természeteshez közeli a mennyiség benne annál nagyobbat zuhan a szervezet. Nagyon ritka ha nincs ilyen, azok általában már akkor teherbe is esnek mire kijönne pár hónap múlva. Azért inkább leépítettük hogy ha az utolsót abbahagyom a létező legkisebb dózisról kelljen leállni.
2016. máj. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
PCOmat ,,kezeljük'' ezzel, endokrinológus írta és írja is fel folyamatosan, nem nődoki. Nélküle nincsen, vagy csak alig van mensim, híztam (mióta szedem már nem), izzadékony és szőrös voltam, ha megjött annyira fájt hogy elájultam... Egészséges életmód,sport semmit nem segít csak a cypromix. Én elégedett vagyok vele!
2016. máj. 27. 18:05
 8/9 anonim ***** válasza:
Sajnos tényleg van, akiknek ez a "megoldás". Én is azt hittem, hogy juj, ki fognak vizsgálni, kiderül a problémám oka (szőrösödés gyerekkorom óta, mostanában meg már elvesztettem a hajam felét), adnak rá gyógyszert és meggyógyulok. Hát nem így lett. Olyan betegségem van, ami konkrétan veleszületett, egy genetikai eltérésen alapul. A nagyon súlyos formában szenvedőknek szteroidot kell szedniük életük végéig, viszont nagyon súlyos mellékhatásai lehetnek. Én is megpróbáltam, bár enyhének számít az esetem, és életemben ilyen rosszul gyógyszertől meg úgy semmitől nem voltam, és csúnyábban is végződhetett volna a dolog. Szóval nekem is marad a fogamzásgátló.
2016. jún. 4. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Sajnos én is így vagyok vele. Tudom jól hogy erős gyógyszer, járok rendesen kontrollra, és semmi bajom tőle, sőt! Ha nem szedem tiszta zsír a fejem, tele leszek pattikkal, vagy egyáltalán nincs mensim, vagy havonta 3 is :D
2016. jún. 6. 15:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!