Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Gumi vagy tabletta? Melyik...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gumi vagy tabletta? Melyik nyújt nagyobb védelmet? Melyik megbízhatobb?

Figyelt kérdés
2017. ápr. 11. 12:16
 1/7 anonim ***** válasza:
51%
A tabletta addig hatásos, amíg a nő beszedi. Ha minden este lehúzza a vécén, ba... szabhatod. Ha nem akarsz gyereket, húzz gumit. Az ha ott van, ott van.
2017. ápr. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
64%

Gumi.

Ha nem anyaghibás, rendesen használva gyakorlatilag esélytelen, hogy kilyukadjon, úgy meg 0% a teherbeesés valószínűsége. Ezzel szemben a tabletta nem nyújt 100%-os védelmet.

Emellett a gumi nem kezdi ki a nő szervezetét.

F 35

2017. ápr. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
A tabletta okozhat trombózist az óvszer el szakadhat. A biztos ha nem szexelsz
2017. ápr. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az ovszerre 98%ot írnak, a tablettára 99%ot.

A tablettánál meg kell bíznod a noben, hogy szedi rendesen, az ovszernél viszont te huzod a farkadra, szoval tudod, hogy biztos védve vagy.


Gyakorlatban ha a tabi is szedve van rendesen, és az ovszer is rendesen fel van huzva rogton az aktus elején, mind a ketto ugyan olyan védelmet nyujt. Ovszerszakadásnál meg kell sérteni a gumit korommel, megharapni, fordítva felhuzni, tulfeszíteni, esetleg 10 éves kiszáradtal kell csinálni, hogy baja legyen. Szóval amig rendesen használod a gumit, tuti hogy nem lesz baj.


Annyi kulombség van, hogy a tabletta nem véd a betegésgek ellen. Nem csak a durva nemi, de bármi kis gombás fertozés, bakteriális helyi gyulladást is konnyebb elkapni.


Amíg nem hosszutávu kapcsolatban vagy a csajjal ajánlom inkább az ovszet. Úgy nálad az irányítás.

2017. ápr. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A gumi egyszerűbb, de sokkal kevésbé élvezetes vele a szex (legalábbis nekem)

Hosszú kapcsolatnál abszolút a tabletta, de sajnos vannak mellékhatásai ill kockázatai.

2017. ápr. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
78%

Nagyjából ugyanaz.

A gumira figyelni kell, van aki érzékeny a latexre, én személy szerintem nem preferálom. n

A tabit is rendesen kell szedni, mert megvan a baj elég hamar, meg hát elég nagy lórúgású hormon van benne, ami gyerekvállalásnál hátrányt is jelenthet.


Gumit használnék, ha tudnék választani.

2017. ápr. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettő nagyjából egyformán véd. Viszont egy nagy előnye van ilyen szempontból az óvszernek, ha az óvszer elszakad, akkor észreveszi az ember és ott van még az esemény utáni. De ha a fog. gátló valami miatt nem hat, sajnos senki nem lát bele saját magába és ott már csak az abortusz marad, ha esetleg úgy alakul.

Egyébként több évig védekeztem fog. gátlóval. Soha nem lettem mellette nem kívántan terhes. És óvszerrel is évekig, soha egy sem szakadt ki, tehát szintén nem lettem mellette nem kívántan terhes.

Szóval számomra mindkettő egyaránt megbízható volt.

2017. ápr. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!