Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Tapasztaltatok visszereket...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tapasztaltatok visszereket fogamzásgátló tablettától? Ha abbahagyom a gyógyszert, újrakezdhetem?

Figyelt kérdés

Kb. egy éve vettem észre, hogy kezdenek apró visszerek előjönni, leginkább a combomon. Elmentem nőgyógyászhoz, azt mondta, lehetséges, hogy a fogamzásgátló hatása, de szerinte annyira aprók, hogy felesleges ezen izgulnom. Engem nagyon zavar, mert azóta is folyamatosan újak jönnek elő, nem akar abbamaradni ez a folyamat. Tapasztaltatok ilyet? Én csak attól félek, hogy nem is a gyógyszer váltja ki, anélkül is előjöttek volna (anyukámnak is olyan a lába, bár neki nem 22 évesen kezdődött). Ebben az esetben sajnálnám abbahagyni a szedését.


Éppen ezért a másik kérdésem az lenne, ha most abbahagyom, és a későbbiekben mégis újra szeretném kezdeni, ezt kb. mennyi idő múlva tehetem meg? Gondolom nem tesz túl jót a szervezetnek ez a "szedem, nemszedem, mégis szedem" dolog.


2017. aug. 9. 14:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Sajnos nekem is visszeres valamennyire a lábam, pedig egy évvel vagyok idősebb, mint te. Már 2-3 éve tapasztalom a jelenséget.

Lehetséges, hogy összefügg a fogamzásgátlóval, de lehet örökletes is. (Az én anyukámnak is ilyen, mamámnak is.)

Vadgesztenye krémet szoktak ajánlani rá, próbáld meg esetleg, remélhetőleg javít valamennyit a helyzeten. Sokszor van akcióban, megéri megvenni.

Nekem ismerősöm hagyta abba nemrég a fogamzásgátlót, tartott egy kis szünetet, de most megint elkezdte. Inkább erről konzultálj az orvosoddal, nehogy baj legyen.

:) Sok sikert!

2017. szept. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! :)

Azota abbahagytam a gátlo szedését, bár kicsit megbántam. A jövöben lehet ujrakezdem, inkább legyek kicsit visszeres, mint örökké azon aggodni, hogy vajon megjön-e a menstruáciom.:/

2017. szept. 5. 17:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!