Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Milyen hormonmentes fogamzásgá...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen hormonmentes fogamzásgátló modszert ajánlatok nem szült fiatal nőnek?

Figyelt kérdés

Trombozishajlamom van, így a tabletta kizárva és elég sok más eszköz is.

Saját tapasztalatokra vagyok kiváncsi, hogy más hasonló helyzetben lévő nők mit használnak. Persze tudom h az óvszer az tökéletes, de ezenkivül? :)



2017. okt. 19. 11:56
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
Sajnos azon kívül nincs más lehetőség,megoldás.Csak a pesszárium ,és társai,amik még annyira sem biztosak mint az óvszer.
2017. okt. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Óvszer vagy spirál.

Én az óvszert választottam trombózis útán (Leiden mutációm van)

2017. okt. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Most olvasom,hogy indokolt esetben felteszik szülés előtt is a hormonmentes spirált.
2017. okt. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én a gumit ajánlanám, mert az semmilyen hatással nincs a szervezetedre. Mert pl a spirálnak azért van jó pár negatív hatása és bizonyos nőgyógyászati problémák kockázatát is növeli.
2017. okt. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
20%
2017. okt. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Pharmatexet még viccből se..
2017. okt. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Pharmatex nem jó semmire.
2017. okt. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Az óvszer a legegyszerűbb megoldás. Egyrészt könnyen beszerezhető mindenhol, egyszerűen használható, megbízható.


Trombózishajlammal egyébként létezik olyan tabletta, ami szedhető: olyan, ami csak progeszteront tartalmaz, ugyanis a trombóziskockázat növekedéséért a tabletták ösztrogénkomponense felelős.

Azalia, Carezette néven találod, a kombinált tabikhoz hasonlóan receptre kapható. Ezeket folyamatosan kell szedni, szünet nélkül, és jobban kell figyelni a pontos szedésre, mint a kombinált tabletták esetén.

A hátránya, hogy nem biztosít annyira stabil ciklust, mint a kombináltak. Van, akinek egyáltalán nincs mellette vérzése, van, aki ugyanúgy menstruál mellette, mintha nem szedne semmit, valakinek pedig rendszertelen lesz mellette.


Egy opció még a spirál is, ugyanis ebből is létezik olyan típus, amit nem szült nőknek is fel lehet tenni, ez a Jaydess. Hormont tartalmaz, de szintén csak progeszteron van benne, ráadásul főként lokálisan hat, meglehetősen kevés szívódik fel belőle.

A vérzés nagyon kevés mellette, sok esetben meg is szűnik. A spiráloknak azt a fajta hátrányát, hogy hajlamosítanak a felszálló fertőzésekre, kismedencei gyulladásra, szintén kiküszöböli az, hogy hormont tartalmaz.


A harmadik lehetőség a pesszárium, méhszájsapka használata. Ezekkel annyi a bonyodalom, hogy nem tudod simán megvenni a patikában, netről lehet rendelni.

[link]

Elvileg meglehetősen megbízható, ha az ember spermiciddel kiegészítve használja, de mivel itthon kevéssé elterjedt, tapasztalatot szerintem keveset fogsz hallani róla. Az előnye, hogy egyszer megveszed és sokáig jó. Nem olyan rég volt egy másfajta, de ehhez hasonló eszköz, a lea-contraceptivum. Én azt próbáltam, de nekem nagyon nem jött be. Baromi merev volt az egész, alig bírtam feltuszkolni, levenni meg még borzasztóbb volt. Ráadásul hiába írták, hogy nem lehet érezni, szex közben éreztük. Elvileg ez a caya más, mert nem olyan merev, hanem puha és hajlékony.


Önmagában a spermicideket (Pharmatex, Patentex Oval) én nem nagyon merném javasolni, mert nem túl megbízhatóak. Ha egyébként tökéletesen pontos, követhető ciklusod van, akkor természetes módszerekkel kiegészítve lehet hatékony, de önmagában én nem merném.

2017. okt. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az óvszer egyértelműen.

Ugyanis ha előírásszerűen használják, nem szakad ki. De tegyük fel, hogy mégis. Azonnal tudsz ellene tenni, ha úgy van, mert észreveszed.

A spirál, a pesszárium, ha nem hatásos, vagy elmozdul, rossz helyen van, azt nem veszed észre, akkor már csak akkor tudsz észbe kapni, amikor már csak az abortusz marad, vagy ugye a szülés.

Én ugyan már szültem, de szülést követően nem szedhetek fogamzásgátlót (nem bírja a szervezetem), így óvszert használunk évek óta. Soha egy sem szakadt ki. És korábban, szülés előtt is több évig védekeztem óvszerrel, akkor sem szakadt ki soha egy sem és nem lettem mellett terhes.

2017. okt. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!