Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mennyira ajánlott fogamzásgátl...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyira ajánlott fogamzásgátlót újra szednem? Mennyire lehet káros, okozhat melldaganatot?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az a helyzet áll fenn, hogy én régebben 2 éve szedtem fogamzásgátlót kb 1 évig, mert az orvos javasolta a rossz bőrömre, meg hogy beállítsa a ciklusom, de utána le is álltam vele mert nemis volt barátom, és nem akartam feleslegesen szedni a hormont, jó ideig be is állt a ciklusom de aztán megint felborult. 2-3 hetes késések, de mára azért jobban rendeződött. A barátommal 1 éve vagyunk együtt óvszert használunk, de egyre több hátrány születik ebből. Gyakran lelankad, vagy felse áll annyira merevre, elmondása szerint rühelli a kotont ha erre gondol elkezd lankadni, stresszel hogy rosszul teszi fel, stb. és győzköd nagyon h szedjem újra a gyógyszert mert sokkal jobb lehetne a szex, spontánabb lehetne, nem ölné meg az intimitást azh szarakodunk, stb. Ő nagyon erre hajol és azt mondja hogy szerinte ronthat hosszabb távon a kapcsolaton ha emiatt nem kiegyensúlyozott a kapcsolatunk. Én bevallom szívem szerint nem szedném újra, meg őszintén valóban nem tesz jót. Pár közeli ismerősömnél voltak ilyenek h egyikőjük 5-6 évig szedett gyógyszert és képtelen teherbe esni, és 2 barátnőmnek akik min 2 évig szedtek tablettát csomó lett a mellében(egyiknek akkora h ki kellett venni de jó indulatú), és ennek a barátnőmnek se mondta meg az orvos konkrétan h a gyógyszer okozta ezt. És az a helyzet h eléggé félek, főleg hogy mivan ha később emiatt nehezebben esek teherbe, a családba volt mellrák, és félek nagyon tőle. Félek az összes hátulütőjétől, de közbe látom h a barátom nehezen élvezi óvszerrel ugyanakkor szívemből én nem szednék. Pláne hogy sok kellemetlen tünettel jár, mikor elkezdi szedni az embert és szerintem nem tenne jót a szervezetemnek. De nem akarom hogy a kapcsolatom romoljon, hosszú távra tervezünk nem lehet örökre gumi.. de 20 éves vagyok nem fér bele hogy véletlen terhes legyek. Nézegettem ezeket a hüvelygyűrűket, ez mennyire biztos? 70-80% nem? megszakításosan.Csak félek hogy ez meg nem annyira erős.. egyszerűen tanácstalan vagyok, úgy érzem a döntés az én kezemben van és nagy rajtam a nyomás emiatt.

Tudnátok segíteni?


2017. dec. 19. 22:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A hüvelygyűrűt valószínűleg a kúppal téveszted (pl pharmatex). A gyűrű hatásfoka ugyanolyan mint a tablettáé, sőt még jobb is a gyakorlatban mert nincs annyi hibalehetőség a használata közben. Viszont ez is hormonos! Lényegesen kevesebb van benne mivel helyileg hat, de az elv ugyanaz mint a tablettánál.
2017. dec. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 feco8888 ***** válasza:

Nem meg ijeszteni szeretnélek,de ezek gyógyszerek amik pont azt okozzák amit leírtál , daganat,rák, kb

máj problema hosszu ido utan

2017. dec. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 feco8888 ***** válasza:
a gumi meg valamelyest szorítja az eret,de ott más van heti hányszor szexeltek?
2017. dec. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Kissé gyakrabban figyeltek meg emlőrákot a kombinált tablettát szedő nők között, de nem ismert, hogy ezt valóban a kezelés okozza-e. Például lehet, hogy azért fedeznek fel több esetben daganatot a kombinált tablettát szedő nőknél, mert őket gyakrabban vizsgálja meg orvosuk. A kombinált fogamzásgátló tabletta szedésének abbahagyása után az emlőrák előfordulása fokozatosan csökken.

Fontos az emlő rendszeres önvizsgálata, és amennyiben bármilyen csomót érez, fel kell keresnie kezelőorvosát.

Ritkán jóindulatú, és még ritkábban rosszindulatú májdaganatokról számoltak be fogamzásgátlót szedő nőknél.

2017. dec. 19. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 feco8888 ***** válasza:

utolsó te tudod,csak a gyógyszer gyártok úgy ferdítik a dolgokat hogy a gyógyszer talán nem okoz betegséget, a vitamin meg káros a szervezetre!

Veszel valamilyen gyógyszer jó nagy papír van benne,mellékhatásokról ír igazából azok a fő hatások, ideg méreg!

2017. dec. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 47% ,mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy szed-e fogamzásgátlót vagy sem. De azért hülyeségeket ne írj. Hol idegméreg? Hogy lennének már a mellékhatások a fő hatásai? Egyáltalán olvastad már valaha egy ilyen tabletta betegtájékoztatóját?
2017. dec. 19. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 feco8888 ***** válasza:
0%

Hasi, gyomortáji fájdalom

Mellkasifájdalom(és kifulladás)

Erős fejfájás

Homályos látás, vakság

Duzzadt, fájó lábak


Ezek jók? Májzsugorodás meg ilyenek,amúgy először úgy nem káros szerintem ezek a tünetek biztos jók!

Ha szereted a gyógyszereket akkor nem lesz hosszú életed ,most eltérek egy kicsit 6db aspirin bevétele (fejfájás csillapító) halált okoz kis gyereknél! jó nem kell elhinni elég ha tapasztalod

2017. dec. 19. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 feco8888 ***** válasza:

amúgy meg én is másik ma magyarországon is meglehet élni 140évet de ha csak 70 évest élsz akkor már 35 éves olyanok a belső szervezeteid mint egy 90 évesnek!

Kérlek ha nem tetszik töröld ez a valóság!

2017. dec. 19. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
En meg mondok egy olyat, hogy a vizfogyasztok 100% meghal!4!4!4!!! Sot! Ha egyszerre lehuzol 4 liter vizet, akkor is megdoglesz!!! Durva, mi?
2017. dec. 19. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 feco8888 ***** válasza:
Brutalis
2017. dec. 20. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!