Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mikor kezdjem el szedni a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mikor kezdjem el szedni a fogmzásgátlót? Ha menzesz megléte nélkül szedem akkor mikor kell megjönnie? Először írattam ki.

Figyelt kérdés
ha nem jön meg a várt napon rendesen csak pecsételgetve akkor mit csináljak? A műlt hónapban rózsaszínezgettem mikor meg kellett vna jönnie de nem akkor jött meg mikor vártam hanem egy héttel később.
2018. febr. 18. 20:24
 1/4 anonim ***** válasza:
68%
A fogamzásgátlót többnyire a menstruáció első napján kell elkezdeni. Tehát akkor kezdd el, amikor már vérzel (nem pedig csak barnázol). A megvonásos vérzésed az első levél utáni szünetben fog megjönni.
2018. febr. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Akkor kell elkezdened szedni amikor az orvos vagy a recept írja. Első pár hónapban normális ha pecsételővérzésed van. Kezdi befogadni a szervezeted a tabit, viszont ha ettől kellemetlenül érzed magad vagy tanácstalan vagy menj vissza az orvoshoz. Nekem kb 4-5. hónapban állt be rendszeresen h a 7 napos szünet alatt, amíg nem szedem, mindig 4.napon jön meg. Semmi görcsölés 4-5 óra alatt a mini fele sem telik meg.

Nekem a mensi 5. napján kellett elkezdenem szedni ( lindynette ) és a mensi idő alatt semmit. A barátnőmnek meg olyan van, h mensi 7 napos szünete alatt is kell bevennie egy másik tabit, ami ugyanúgy ott van a levélen de azt csak a pihenőhében szabad bevennie.

2018. febr. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Akkor kell bevenni, ha rendesen megjön a vérzésed.

Egyébként akkor sem csinálsz bajt, ha bármikor elkezded, csak:

1. Nyilván akkor az első levél alatt nem nyújt védelmet.

2. Előfordulhat a szedés alatt pecsételő vagy áttöréses vérzés.

2018. febr. 18. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Van aki szerint a pecsételgetés már a menstruáció első napjának számít.Nem muszáj az első nap elkezdeni,a lényeg,hogy még meglegyen mikor elkezded.Válaszz egy olyan napot,amitől számítva a legideálisabb napon jön meg a mensturációd.A tájékoztató szerint,ha később kezded,akkor az első 7napba kell kiegészítő védekezés.De az a biztos,ha megvárjátok a második levél szedését.
2018. febr. 19. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!