Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Káros fogamzásgátlót szedni?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Káros fogamzásgátlót szedni?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok, 4 évig óvszert használtunk, de felmerült a a fogamzásgátló szedése. Milyen mellékhatásai lehetnek? Én legjobban a trombózistól félek.
2018. jún. 9. 19:28
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
4 évig? Egy partnerrel?
2018. jún. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
32%
Hosszú távon káros. Kiszárad a punid , megemeli az SHGB szintet, ami a szedés után is magas marad, és soha többé nem lesz tocsogós hüvely.
2018. jún. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen, egy partnerrel. Nem értem ebben mi olyan furcsa.
2018. jún. 9. 19:38
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem csak az a furcsa, hogy akkor 13-14 voltál
2018. jún. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Derwer ***** válasza:
100%

Sok mellékhatása LEHET. De ez abszolút egyénenként változó.

A legelterjedtebb, hogy hangulatot stabilizál és libidót csökkent.


Minél kisebb hormontartalmú gyógyszert kapsz, annál kisebb a beavatkozás a természetes rendben, ami jó.

Nem csak fogamzásgátló tabletta, hanem Nuvaring is van ma már, amit 21napra kell felhelyezni és kisebb a hormontartalma.

2018. jún. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem káros bármilyen hormontartalmú gyógyszert szedni, ha amúgy egészséges vagy.
2018. jún. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Minthogy sok milliárd nő szedte-szedi az eltelt 50 évben, nyugodtan ki lehet mondani, hogy a valós káros mellékhatások száma igen alacsony. Minden gyógyszernek vannak-lehetnek káros mellékhatásai, a kérdés az, hogy vállalhatóak-e a kivánt hatással szemben. A nők számára a gumióvszer maradna, mint alternatíva a fogamzásgátló tabletta hiányában, vagy a művi abortusz (küret, kaparás). A gyakorlat azt igazolja, hogy a nők óriási többsége önként a tablettát választja. Nem volna ennyire népszerű, ha a mellékhatások gyakoriak és súlyosan károsak lennének. Sok milliárd nőt 50 évig nem lehet becsapni, ezek a számok kikezdhetetlenek. Annyira sok esetről beszélünk, hogy a nők vizeletéből a szennyvízzel az óceánokba jutó hormon már kimutatható, és elgondolkoztató, hogy mit kéne ezzel tenni.
2018. jún. 10. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

8 évig kísérleteztem rengeteg tablettával. Volt amit 2 hónapig szedtem, volt amit 8-10 hónapig. A tapasztalataim:

A libidómnak annyi. Orgazmust nagyon nehezen érem el, kedvet a szexhez is igen nehéz csinálni, nem nedvesedem. Hangulatingadozás, depresszió. Mindkét lábam visszeres lett. Hányinger, rossz közérzet, fáradság, idegesség, fogyás. Némelyiknél vérzés. A minipillek sem sokkal jobbak, azokat szedtem majd egy évig.

Igen, nők milliói szedik, küzdve a mellékhatásokkal. Van akinél elviselhető, míg másnál intenzív. A férfiak többsége elvárja, a párjától a gyógyszer szedését, a nők pedig vállalják, inkább ez mint az abortusz.

Már legalább egy éve nem szedek semmit, másképp védekezünk, eddig nem lettem terhes, de az sem biztos, hogy nem lettem meddő.

Ha vissza tudnám az időt tekerni, eszembe sem jutna hormonokat szedni. Az orvosom azt mondta, én abba az 1%-ba tartozok, akik nem bírják a tablettákat.

2018. jún. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Ez egyentol fuggo.

En amiatt dontottem mellette, mert nagyon kicsire csokkenti a terhesseg eselyet, szinte nullara es sokkal egyszerubbnek talalom, mint az ovszert.

En egy honapja szedem, nekem a nogyogyasz irta fel, vervetel eredmenyek megvizsgalasa utan.

Nekem eddig semmi annyira veszes tunet nem jelentkezett, ami miatt abbahagynam.

Semmi szarazsag, semmi libidocsokkenes, mint ahogy azt elottem leirtak. Egyedul a hangulatom, ami valtozott, gyakrabban vagyok nyugos, meg neha extrem szeretetrohamom van, de ezek eddig is elofordultak, csak most gyakrabban es nagyobb intenzitassal. Persze, lehet kesobb ezek elmulnak es az se biztos, hogy a tabletta miatt vannak.

En azt mondom, hogy egy probat meger. Sokkal egyszerubb mint az ovszer es meg biztonsagosabb is.

Ha nem birod, az ugyis kiderul es akkor maximum leallsz vele.

2018. jún. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egészséges ember nem tömi magát ilyen hormontartalmú készítménnyel, főleg nem fiatalon, nem is értem azokat a nőket, akik önként vállalják, hogy szedik ill. azokat a férfiakat, akik nem hajlandóak gumit húzni. Gumi macerásabb de ellenőrizhetőbb és nem borítja fel a hormonháztartásod...
2018. jún. 11. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!