Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ti voltatok laborvizsgalaton...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti voltatok laborvizsgalaton fogamzasgatlo szedesenek megkezdese elott?

Figyelt kérdés
Nemreg irattam fel fogamzasgatlot (Symicia), meg nem kezdtem el szedni. Az orvos megkerdezte, volt-e trombozis a csaladban es adott beutalot laborra. En nekem ugy remlik, juliust mondott, amikor mar elkezdtem szedni a tablettat, azonban most veletlenszeruen felugrott egy hirdetes ahol azt olvastam hogy ezt elvileg elotte kell elvegeztetni. Aki szinten szed tablettat, nalatok mi volt a helyzet?

2018. jún. 14. 22:48
 1/8 anonim válasza:
100%

En idopontot kertem, megvizsgaltak, mintat vettek es elkuldtek vervetelre.

Aztan az eredmenyekkel kellett visszamennem es miutan megnezte a doki az eredmenyeket, azutan irt fel egy fogamzasgatlot, szerintem az eredmenyeket figyelembe veve.

2018. jún. 14. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Engem semmilyen vizsgálatra nem küldtek. Akkor még nem tudtam, hogy ajánlott lenne. A gyógyszert 3 éve szedem, de semmi problémám nem volt vele.
2018. jún. 15. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat!
2018. jún. 15. 10:29
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg ha leírnád, hogy mi áll a beutalón, milyen vizsgálatok, akkor lehetne érdemben segíteni.

Ha trombózishajlamot néznek, azt értelemszerűen szedés előtt kell elvégeztetni. Ha csak valami rutin labor (máj-, vesefunkció), akkor nem baj, ha közben elkezded.

2018. jún. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hat ilyenek vannak rajta hogy vizelet,ehgyomorra vercukor,trombocita, feherje stb, trombozisra utalo szoveget nem latok bar nehany roviditest nemigazan tudok ertelmezni :DDDD
2018. jún. 16. 19:18
 6/8 anonim ***** válasza:
Én nőgyógyászom sehova sem küldött előtte, pedig ajánlott lenne minden esetben, de lehet, hogy téged azért küldött, mert fordult elő a családban valami ilyesmi, vagy csak korrekt és elővigyázatos. És igen, előtte kéne, de még mindig jobb, mintha el sem küldene.
2018. jún. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha nincs rajta olyan, hogy APC rezisztencia, akkor ez egy rutin labor máj-, vesefunkcióval, vérképpel. Marhára nem befolyásol semmit ha egyébként egészséges vagy, igazából sok értelme nincs, de parasztvakításnak jó, hogy alaposnak tűnjön valaki.

Ha esetleg van rajta legalább összkoleszterin, LDL, HDL koleszterin, triglicerid is, akkor annyiban azért jó. hogy ha ezek az értékek magasak (a HDL-en kívül), akkor az fokozza a trombózis rizikóját, és ha van egyéb rizikófaktorod is, akkor nem biztos, hogy kifejezetten előnyös választás a fogamzásgátló tabletta.

Egyébként nyugodtan megcsináltathatod szedés közben is, mint mondtam, kb. semmi relevanciája nincs, ha nem néznek thrombophiliát és vérzsírokat.

2018. jún. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a segitseget!😘😘
2018. jún. 17. 22:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!