Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátló spirált csak...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló spirált csak szülés után rakják fel?

Figyelt kérdés

Fogamzásgátló spirált szeretnek felrakatni, egyik baratnom azt mondta h csak az elso gyerek utan raknak fel ilyet ez igaz? En ugy tudom hogy nem. Valakinek valami tapasztala esetleg ezzel kapcsolatban?

Fáj amikor felrakják?

Mennyi ideig véd?

Igaz hogy ha valakinek van fent akkor nem normalisan verzik mikor megjon neki hanem csak cseppekbe es keveset?



2018. júl. 9. 15:38
 1/5 anonim ***** válasza:
52%
Baratnod hulye. Ebbol szurd le a valaszt :D
2018. júl. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
62%

nem igazaán szoktak olyan nőnek feltenni aki nem szült még - sőt van olyan nődoki aki akkor sem fog spirállal bajlodni ha szültél....


elsőre behelyezik a kacsát és kitágítják a hüvelyed

kapsz egy fájdalomcsillapitot injekciot a méhszájadba - különben marhára fájna ...

majd felhelyezik ami kellemetlen érzés

majd jó pár napig kicsitz kellemetlen olyan megvan érzésed lesz

vérezhetsz is barnázhatsz is görcsölhetsz is

de pár nap alatt el kell mulnia

a mesidet szétbolygatja erősebb lesz görcsösebb

amig be nem helyezkedik a spirál addig simán lehet h összevissza jön meg - ez olyan 6 hónap max


amit irtál az a hormonos spirálra igaz - ha olyan lesz akkor igen kevesebb lesz a vérzésed majd aztuán h beállt a spirál.


1 hónap múlva kontroll 6 hónap múlva ismét onnantól évente max 5 évig lehet fent.

érdemes néha ellenőrizni a szálat pláne vadab dugás után.


fogamzásgátló hatása akkortól van mikor felhelyeztik

ellenben ez sem 100%os ! iiigen a hormonos mellet is becsuszhat !

ez akkor van ált ha elmozdul a spirál, vannak aki azt mondják h akár ki is ránthatod magadból pl tamponnal van aki azt mondja lehetetlen. minden esetre került a tampon használatot.

ha terhes leszel mellette akkor nagy eséllyel abortálni kel a magzatot. gondolom nem kell elmagyarázni mért.

a spirál mivel idegen test fogékonyabbá tesz a hüvelyi és a méhet érintő fertőzésekre, nem azt irom h biztos de lehetséges.

2018. júl. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Es hany eves kortol helyezik fel?
2018. júl. 9. 18:05
 4/5 anonim ***** válasza:
43%

minden esetre tiniként nem fogják feltenni

de orvosa válogatja

én nem tetetnék fel ha nem szültem

amugy aki nem szült sok esetben éretlen a méhe ahhot h spirát tegyenek fel

de lehet hátrahajló is vagy más

alapos kivizsgálás kell hozzá

de mondom a spirált nem azoknak való aki nem szült!

2018. júl. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem egy gyerek utan helyeztekfel.Marhara fajdalmas, en senkinek nem ajanlom emiatt.Egyebkent a legjobb megoldas, ami a fogamzas gatlokat illeti, viszont en 5 ev utan durvan begyulladtam tole...Ja a levetel is pokoli fajdalmas...Szoval

2 pipa neki, h terhes nem lettem, es nem gyogyszer, tehat a majamat sem karositotta, ..😕 volt, h aktus kozben fajdalmat okozott paromnak is, nekem is

2020. jan. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!