Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mik a vélemények a “Rezina”...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mik a vélemények a “Rezina” fogamzásgátló tablettáról?

Figyelt kérdés

A kérdésem egészen összetett. Tegnap kezdtem el szedni, a menstruációm első napján. A tájékoztató papír azt írja, ebben az esetben már hat a gyógyszer, és ettől kezdve védett vagyok. (Más napokon elkezdve, 7napot ír) Én ebben azért nem bízok, mennyit lenne célszerű várni és addig még egyéb módon is védekezni?

Továbbá ma lenne egy buli a baráti körünkkel. Az alkoholról nem találtam semmit a papíron, de azért mégiscsak most kezdtem el, úgy látom helyesnek, ha nem iszok semmit. De a későbbiekben erre mennyire kell figyelnem?

Rosszullevős vagyok mensiknél, a dokim azt javasolta, már ne szedjek rá semmit, várjam ki, hogy ez miként változtat a dolgon. Eléggé szenvedek most.. nektek elmúltak idővel a görcsös fájdalmak, rosszullétek?

Mennyire kell pontosan szedni a gyógyszert? 2óra eltérés még belefér?

Még további tapasztalatokra is kíváncsi lennék. Előre is köszönöm a segítséget!

18/L



2018. aug. 19. 09:19
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Véd az első naptól. Nem írnak hazugságot a tájékoztatóba, nyugodtan hihetsz neki.


A pia nem gyengíti a hatását csak az, ha a bevételt követő 4 órában hánysz vagy hasmenéses van, vagy ha olyan gyógyszert szedsz, ami csökkenti a hatását (pl antibiotikum).


Mivel innentől nem lesz menstruációd, nem lesz olyan fájdalmad sem.


12 óra eltérés belefér a szedésbe. Csak akkor nem véd, ha 12 óra után veszed be. Szóval 2 óra nem gond. De szedd a lehető legpontosabban minden nap lehetőleg ugyanabban az időben.

2018. aug. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszod!:)
2018. aug. 19. 13:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!