Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Antibiotikum és fogamzásgátló?...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Antibiotikum és fogamzásgátló? Tényleg ki kell így hagyni a placebo tablettákat?

Figyelt kérdés

Két hónapja szedek fogamzásgátlót (altforalle), viszont egy mandulagyulladásra ma kaptam antibiotikumot, aktil duo-t. Sajnos elfelejtettem megkérdezni az orvost, hogy hogy szedjem. Azt olvastam, hogy ameddig szedem, olusz azután 1 hétig még kiegészítő védekezés is kell, viszont nekem az a plusz egy hét olyan időszakba fog esni, amikor már a placebo tabikat szedem. Valahol olvastam azt, hogy ilyenkor a placebot ki kell hagyni, és rögtön a következő levél fogamzásgátlót kell elkezdeni. Ezt tényleg így van, ne tartsak szünetet?

Illetve az lenne még a kérdésem, hogy probiotikumot és gynophilus hüvelytablettákat is használhatok ezek mellett? Az antibiotikum mindig felborít nálam mindent, és ha nem szedem pket közben utána szenvedek.



2018. aug. 27. 20:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem ismerem az Altforalle fogamzásgátlót és, amit én szedek, ott nincsenek 'placebo tabletták', de az biztos, hogy sok városi legenda van arról, hogy az antibiotikum 'kiüti' a fogamzásgátlót. Egy ilyen véletlen-baba az én ismeretségi körömben is volt. Én a helyedben addig mellőzném a szexet (mandulagyuszival amúgy sem sok kedvem lenne hozzá), vagy megkérném a partneremet, hogy húzzon gumit (a plusz hét alatt is).
2018. aug. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Persze, mindenképp megkérem, eszemben sem lenne kockáztatni, inkább a placebo tabik miatt kérdezem, hogy most azokat ki kell-e hagyni vagy sem :/
2018. aug. 28. 16:59
 3/7 A kérdező kommentje:

,,A megoldás az lehet, ha az antibiotikum szedés ideje alatt és azután még egy hétig valamilyen más fogamzásgátló eszközt alkalmaznak, de ez alatt az idő alatt is folytatni kell a fogamzásgátló tabletta szedését. Ha közben elfogyna a 21 napra való tabletta, akkor nem kell 7 napos szünetet tartani a ciklusok között, mint általában, hanem rögtön utána el kell kezdeni egy újabb 21 tablettás ciklust.,,


Ezt olvastam több helyen is. Akkor ha kihagyom a placebót és rögtön újat kezdek nem lesz bajom, igaz?

2018. aug. 28. 17:05
 4/7 anonim ***** válasza:
Én tuti a következő levél első pár szeméig használnék gumit. Nem hagynék ki sehogy sem szemeket.
2018. aug. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ha a placebót kihagyom a hormontartalmú részéből ugyanúgy beszedek, csak nem jön meg ugye, nem a gyógyszer lényeges részét hagynám ki.
2018. aug. 28. 21:05
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja. Viszont ha kihagyod a placebo szemeket, nem lesz megvonásos vérzésed. Viszont számíthatsz köztes vérzésre. És a védelem így sem garantált.
2018. aug. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Én a következő levélnél végig használnák gumit, jobb félni, mint megijedni...
2018. szept. 6. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!