Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátló és antibiotikum?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló és antibiotikum?

Figyelt kérdés
Szóval Symicia nevű fogamzásgátlót szedek, most járok a 19.napnál, és tegnap el kellett kezdenem antibiotikumot, Cifloxin-t szedni. Ezt 5 napig kell szedjem, napi kétszer. Az antibiotikum szedésének vége a megvonásos hétre fog esni. Tehát a kérdésem a következő: mennyi ideig érdemes kiegészítő fogamzásgátló módszert alkalmazni?

#antibiotikum #fogamzásgátló #kiegészítő fogamzásgátló módszer
2018. okt. 2. 12:08
 1/5 anonim ***** válasza:
48%

A kérdése arra vonatkozott, hogy mivel a gyógyszer szedésének a vége a hét napos szünetre vonatkozik, ezért mi a teendő. Te meg értelmezd a kérdező kérdését.

Mellesleg jelentettem a hozzászólásod mert provokatív.


Kérdező, én a helyedben a megvonásos szünet után is várnék egy hetet biztos ami biztos.

2018. okt. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tisztességes választ kedves második! Én is kb egy hétre gondoltam, de azért biztos, ami biztos alapon mondom rákérdezek.


Neked pedig kedves első....elolvastam a tájékoztatót, mind a két gyógyszerét, nem is egyszer. Az antibiotikuméban a fogamzásgátlóról nem találtam semmit, a fogamzásgátlóéban felsorolt összetevők pedig nem voltak benne az antibiotikum összetevőiben. Az orvosom sem mondott semmit, miután mondtam neki, hogy fogamzásgátlót szedek. Viszont én rettentően szoktam aggódni, úgyhogy gondoltam felteszem a kérdésem, remélve, hogy valakinek volt valamilyen hasonló tapasztalata ezzel a témával kapcsolatban.

2018. okt. 2. 15:14
 3/5 anonim ***** válasza:
48%

Amúgy tényleg nem egyértelmű sokszor a tájékoztató.

Én is symiciát szedek, én most kezdem a harmadik levelet, szóval én is az elején járok.

Voltam nemrég orvosnál, aki nekem is írt fel antibiotikumot és miután jeleztem, hogy szedek fogamzásgátlót elmondta, hogy kiegészítő védekezést alkalmazzak azon a héten végig amíg szedem. Tehát szerdáig kell szednem a gyógyszert azaz holnapig, és mondta nekem az orvos, hogy a biztonság kedvéért még a hétvégén is védekezzünk biztos ami biztos.


Na de visszatérve a Symicia tájékoztatója olyat is ír, hogy ha valaki a menstruációja első napján kezdi el szedni a gyógyszert akkor elvileg onnantól véd is, de nekem azt mondta az orvosom, hogy két hétig ettől függetlenül védekezzek, és egy orvosról se hallottam eddig aki nyugodt szívvel ajánlotta volna, hogy már az első nap dobjuk ez az óvszert...

Pedig a tájékoztató azt írja, hogy az első naptól véd.

2018. okt. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az antibiotikum szedése során, és utána még 2 hétig gumit használnék. Az a biztos.
2018. okt. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igen, nagyon sokszor nem teljesen egyértelmű, hogy most mit hogyan, azért is kérdezősködtem.


Köszönöm szépen tényleg a válaszokat!

2018. okt. 4. 17:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!