Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Menstruáció alatt nehezebb...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Menstruáció alatt nehezebb teherbe esni?

Figyelt kérdés
Tegnap történt egy olyan próbélma hogy szexeltünk barátnőmmel és ugye védekeztünk tehát volt rajtam gumi és amikor kihúztam a farkam akkor vettem észre, hogy kilyukadt a gumi . Na már most barátnőmnek egy nappal előtte jött meg és ha jól tudom ilyenkor kisebb az esélye annak, hogy terhes lesz ugye ? Meg szex után próbálta kimosni magából amennyire tudta

2018. nov. 13. 13:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Kisebb az esély, de van rá esély, hogy teherbe essen
2018. nov. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Pedig egy lány ismerösőm szerint ilyenkor nagyobb az esélye ,mert nyitva van a méh szája
2018. nov. 13. 14:11
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Így van. 2 alkalommal van nyitva a méhszáj amikor spermium be tud jutni: ovulációkor és mesinél.

Azt is bele kell venni, hogy a vér ph-ja nem spermabarát közeg, + a vér mozgása pont ellentétes, tehát kifelé sodorja a spermiumokat. Ennek tükrében az esély relatíve alacsony lenne. De mégis sikerül így összehozni babát.

Ennek tükrébe mérlegeljetek!

2018. nov. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Menstruáció alatt minimális a teherbeesés valószínűsége. Igen, nyitott a méhszáj, viszont nincs érett, megtermékenyíthető petesejt.
2018. nov. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A kimosás semmit nem ér, mert a termékeny petesejt a petevezetékben van. A vizet pedig oda nem lehet bespriccelni. Felesleges aggódni, szinte semmi esély a terhességre.
2018. nov. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Itt mind hülyeséget írtak. Mivel EGÉSZSÉGÜGYÖN TANULTAM(!!!), és ez is a tan anyag része volt, had mondjam el, hogy a menstruáció alatt a legnagyobb a valószínűsége a teherbe esésnek. De ne csüggedjetek nem eszik olyan forrón a kását. Nehezen lehet teherbe esni (tapasztalat!). Azért figyeljétek a ciklusát barátnődnek és menjen el orvoshoz hogy biztosra menjetek.
2018. nov. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem mind csak a legtöbben*

Amúgy a petevezetékben termékenyül meg a pete sejt és ott kezd el osztódni a méhbe vezető útja során.

2018. nov. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Igaza volt az ismerősödnek. Menstruáció alatt a legnagyobb az esélye a tehességnek.


Az alábbiakkat elolvasva rájöhetsz, hogy miért.


A vérzés a menstruációs ciklus végét ez jelzi, ami azt jelenti hamarosan egy újjabb peteselyt szabadul fel a petefészekből és indul meg a letevezetékbe.


A pete selyt a petevezetékben termékenyül meg, majd kezd el osztódni. Ez alatt az osztódás alatt vándorol a méhbe. Ha a megtermékenyítés elmarad, akkor a peteselyt beágyazódása helyett a megvastagodott méhfal egy része vér formájában távozik.


Sajnos az elöttem írók közt sokan rosszul tudják a dolgot. Ugyan is menstruáció alatt hiába kifelé távozik a vér, az nem akadály a hímivarselyteknek, hisz a hüvelyválladék is kifelé távozik mégis gond nélkül haladnak befele.


Az, hogy a vér nem kedvező környezet a hímivarselytnek megint csak nem igaz, hisz a vérünk lúgos, ami a hím ivarselyteknek jó. Az alapból savas környezetet ilyenkor a vér semlegessé teszi, így a hímivarselytekből kevesebb pusztul el és több jut el a petevezetékekig.


Sokan nem tudják, de a hímivarselytek csak napok múlva pusztulnak el .

Igen. 3 napig élnek a női szervezetben arra várva, hogy a peteselyt keresztezze útjukat. Ha három napon nem találnak megtermékenyítendő petét, akkkr elpusztulnak és a szervezet feloldja őket.


Azt ajánlom, hogy a barátnőd forduljon orvoshoz. A tesztek csak 50%-al mutatnak helyes eredményt.

És ne csüggedjetek. Nem olyan egyszerű teherbe esni. Tapasztalatból mondom.

2018. nov. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Hát én meg valahogy úgy tanultam hogy az ovuláció a menstruáció első napjától számított 14. Nap körül következik be. Ha ti a második napon szexeltetek akkor a terhesség esélye annyira minimális hogy elhanyagolható. A teherbe esés esélye az ovuláció körül a legnagyobb, nem pedig a menstruáció Alatt. Ezt tekintve a hímivarsejtek nem élik túl addig. De lehet csak én nem figyeltem eléggé a szülészet előadások alatt? :D
2018. nov. 20. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
8/9-es a menstruáció a ciklus első napja. Majd attól számítva 14 nap mire petesejt érik és a tüszőrepedéssel kilöködik. 8. Osztály biológia
2018. nov. 20. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!