Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mi a teendő ilyenkor?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a teendő ilyenkor?

Figyelt kérdés

1,5 éve szedek Lindynette 20-at, most van az utolsó hét csütörtökön fogy el, és ma vettem észre hogy a hétfő kimaradt. Tudom ,hogy a tájékoztatóban az áll, hogy vagy beveszem és szünet nélkül folytatom vagy most kezdek szünetet.


De barátnőm is volt így és ő azt tanácsolja, mivel elég ideje szedem már, tegyek úgy mintha mi sem történt volna, tehát csütörtökig szedjem, majd 7 napos szünet és újabb levél.


Valakinek hasonló tapasztalat? Kövessem inkább a betegtájékoztatót vagy ennyi idő után ha pótolom az elfelejtett szemet nem lesz probléma?



2018. dec. 11. 20:07
 1/7 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem, hogy előtte rendszeresen szedtem, nem maradt ki sosem.
2018. dec. 11. 20:09
 2/7 anonim ***** válasza:
Tarts szünetet, nem lesz baj.
2018. dec. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Elég ideje szedeeeed?

Ezt mindennap kell szedni,ti agyhalottak,úgy fejti ki a hatását.

Miért a barátnődre hallgatsz,ha értelmesen le van írva 2 opció is a tájékoztatóban?Talán a barátnőd megy majd helyetted abortuszra,ő fizeti ki majd a 30000-et,stb..

2018. dec. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Először is nem hallgattam rá, mint írtam tanácsolta...


Másodszor az elég ideje szedem arra értve, hogy 1,5 év alatt azért már kialakul a hatás.. nem 2 hétről beszélünk és mivel a 1,5 év alatt ez az egyetlen alkalom hogy kimaradt és később lett pótolva... DE PÓTOLTAM! csak 12 órát meghaladta... Szóval a vádaskodás és a sértő gondolat azért nonsense... szerintem.


Nyilván azért írtam ki a kérdést, hogy kiváncsi voltam valaki járt-e hasonló cipőben és emiatt tényleg kell-e az eljárás ahogy le van írva vagy sem...

2018. dec. 11. 22:35
 5/7 anonim ***** válasza:
Az utolsó héten nem gáz, ha kimaradt egy. Szedd csütörtökig, majd tartsd meg a szünetet, ahogy egyébként is kellene.
2018. dec. 11. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Másodszor az elég ideje szedem arra értve, hogy 1,5 év alatt azért már kialakul a hatás.."

Erre írtam a válaszomat.


Az meg,amit az előttem levő írt,hogy az utolsó héten nem baj,ha 1 szem kimaradt,azt meg nem is értem.Éppen,hogy az utolsó és az első héten a legkockázatosabb kihagyni 1 tablettát,de ezt még a tájékoztató is írja..

2018. dec. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Tök mindegy, hogy mióta szeded.

Úgy kell eljárni, ahogy a BETEGTÁJÉKOZTATÓ ÍRJA, nem pedig úgy, ahogy az egészségügyi, farmakológiai és orvosi ismeretekkel NEM rendelkező barátnőd mondja.

2018. dec. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!