Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Milyen védekezési módszert...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen védekezési módszert ajánlanátok ilyen esetben?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szóval az a helyzet, hogy 18 éves lány vagyok, egy évig fogamzásgátló tablettát (Lindynette 75/20) szedtem, mert allergiás vagyok a latexre, és latexmentes óvszert nem gyártanak méretben, így az óvszer nem jöhetett szóba (csípett, égetett, bedagadt tőle). A tablettának előjöttek a kellemetlen mellékhatásai (majdnem minden nap migrénem volt, a vérnyomásom ingadozott, sokszor nagyon felment, emiatt rosszulléteim, ájulásaim is voltak, depressziós hangulatom volt, sok hangulatingadozással, és nem mellesleg a hátam közepére sem kívántam a szexet), így a nőgyógyászom javaslatára abbahagytam a szedését, viszont a doki azt mondta, hogy nincs semmilyen másik opció, viszont sem a spirálról (sem a hormonmentesről, sem arról, ami hormont ad le), sem a hüvelygyűrűről nem kérdeztem, hogy okozhatnak-e ezek egészségügyi problémát. Pharmatexben nem bízom, sok rémtörténetet hallottam erről a termékcsaládról. Volt már valaki ilyen helyzetben, ha igen mit ajánlanátok, mik a tapasztalataitok? Esetleg ezeken kívül tudtok javasolni más módszert vagy egy segítőkészebb nőgyógyászt esetleg Budapesten/Pest megyében? Segítségeteket előre is köszönöm!

2019. márc. 2. 16:03
 1/7 anonim ***** válasza:
barátnőm hüvelygyűrűt használt sokáig. nekünk teljesen bevált, de végül elhagytuk mert kissé kényelmetlen tudott néha lenni... egy próbát megér, terhes nem lett végülis :D
2019. márc. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%

spirált ne

amíg nem szültél simán okozhat gondot


inkább hüvelygyűrű


vagy nagyon pontos számolás és megszakítás

2019. márc. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%

Azért lehetséges, hogy a tablettaváltás megoldaná a gondot. A hüvelygyűrű ugyanúgy hormonos, mint a tabletta, csak nem a bélből szívódik fel, hanem a hüvelyből. Hatásai, mellékhatásai tök ugyanazok. Persze mivel másfajta gesztagén van benne, mint a Lindynette-ben, az is egy opció lehet. Létezik még olyan tabletta, ami csak gesztagént tartalmaz, azt is meg lehet próbálni, jellemzően kevesebb a mellékhatása, mint a kombináltnak.

Spirálból is van kicsi, nem szült nőknek való méret, vagy akár ott a rézgyöngy, ami hormonmetes, spirálhoz hasonló, csak nem T-alakú, hanem gömb. Aztán van még a hormonos spirál, amiből szintén van mini méretű (Jaydess), az is csak gesztagént tartalmaz, ráadásul jórészt lokálisan hat, kevés kerül be a keringésbe, így a mellékhatások is elhanyagolhatók.

Aztán létezik pesszárium/méhszájsapka, ami spermiciddel kiegészítve egész jó hatékonyságú, netről (hormonmentes.hu) beszerezhető.

Egyébként véleményem szerint neten/szexshopban latexmentes óvszerből is létezik nagyobb méretű.

A spermicidek önmagukban elég gyatrák, de esetleg más módszerrel kiegészítve (pesszárium/megszakítás/ha rendszeres ciklusod van természetes módszerek) hatékony lehet.

2019. márc. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha a doki szerint nincs más opció, akkor azzal kezdeném, hogy másik orvost keresek. A tabletták hatóanyag tartalma különböző. Van, amelyikben más hormonok vannak, vagy más arányban, ezért a szervezeted teljesen máshogy reagál. Nem kizárt, hogy ha másikat szednél, nem lennének ilyen mellékhatások.


A hüvelygyűrű ugyanúgy hormont tartalmaz, de helyileg szívódik fel, ezért kevesebbet. Ha nincs kizáró ok, ami miatt egyáltalán nem használhatsz hormontartalmú szereket, ez is beválhat.


Ha a hormontól félsz, akkor pesszárium + spermicid + megszakítás. Ezek önmagukban nem biztonságosak, de kettőt együtt alkalmazva már igen, ha pedig mindhármat csinálod, már egyáltalán nem kell aggódnod.


A spirált én nem javaslom, saját és ismerősök tapasztalatai miatt, de egy kérdést ez is megér, mivel sok nőnek beválik.

2019. márc. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek nagyon:) akkor keresek egy másik orvost, és megkérdezem őt, biztos találunk valamit:) igazából igen, ez után a tapasztalatom után már tartok a hormonoktól, kényelmes, de nem szeretnék megint "kifordulni önmagamból", szörnyű voltam amikor szedtem, azóta megint valahogy jobb a közérzetem is, meg nincs annyi hangulatingadozásom sem, a vérnyomásom is lejjebb ment... Gumit meg kérdeztük több szexboltban is, de azt mondták, hogy még a nagykerben is ritka, amit meg tudna ajánlani azt nem forgalmazzák már Magyarországon:/

Első, bocsi, hogy megkérdezem, nem muszáj válaszolnod, de a hüvelygyűrűt érezni lehet szex közben, és ezért volt kényelmetlen?

És akik írták, hogy a spirállal sok a baj, mik a tapasztalataitok, miért nem ajánlanátok? Bocsi a sok kérdésért, csak nem vagyok annyira jártas a témában sajnos:/

2019. márc. 2. 20:40
 6/7 anonim ***** válasza:
81%

A hüvelygyűrűt ki lehet venni szex idejére. Max napi 3 órát lehet hüvelyen kívül anélkül, hogy csökkenne a hatás. Szóval ha a partner érzi, kiveszed és kész.

A sima spirállal az a baj, hogy gyakran erősebb és hosszabb, görcsösebb mellette a vérzés, plusz megemeli a kismedencei fertőzések kockázatát. A hormonossal ilyen baj nincs, amellett szinte nincs is vérzés, és gyulladás sem gyakoribb, mint spirál nélkül.

2019. márc. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
62%

Sokan használnak hüvelygyűrűt. Spirál úgy tudom van olyan amit nem szült nőknek is feltesznek és nincs gondjuk (vannak ilyen barátnőim).

Mi pharmatex+ megszakítást alkalmazzuk sikerrel, és másokat is ismerek akiknek ezzel így nincs problémája, gyerekük is akkor lett amikor akarták.

Termékenységi problémák nélkül, megszakítással kombinálva biztonságos a pharmatex is, mert még ha 1 egész adag spermát nem is bír el, az előváladékban esetlegesen jelenlévőket tuti kinyírja.

2019. márc. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!